N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
323
860
2632
323
28019
5435566

Dolina Karpia

Dolina Karpia

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Małopolsce, w powiatach oświęcimskim oraz wadowickim. Dolina Karpia obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się na setkach hektarów w dolinie Wisły i Skawy. Jest to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowych, stanowiący doskonałą destynację turystyczną.
 
Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników przyrody, amatorów turystyki aktywnej, jak również dla osób szukających ciszy i odpoczynku. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi miejscami w Dolinie Karpia, w szczególności ofertami Ekomuzeum Doliny Karpia i marki lokalnej Dolina Karpia, które znajdziecie na www.dolinakarpia.eu.
 
Dolina Karpia ma wiele atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie. Poznaj fascynujące obiekty począwszy od łowisk wędkarskich po pracownie artystyczne, imponujące zabytki i wyjątkowe muzea. Dolina Karpia tętni życiem i ma mnóstwo do zaoferowanie: wycieczki rowerowe, spływy kajakowe a nawet rejsy galarem. Miłośnicy przyrody, amatorzy sportu, rodziny z dziećmi, u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Informacja 23.08.2022

Zaproszenie na konsultacje – Dolina Karpia

W związku z trwającymi pracami nad Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) Doliny Karpia na lata 2023-2027 Stowarzyszenie Dolina Karpia wraz z Gminą Mucharz zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli NGO do wzięcia udziału w tworzeniu tego dokumentu.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z działalnością Stowarzyszenia Dolina Karpia, obszarem Doliny Karpia, strukturą LSR oraz planem włączenia lokalnej społeczności w opracowywanie LSR. Wspólnie z uczestnikami spotkań przeprowadzona zostanie analiza SWOT, w tym analiza potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru Doliny Karpia. Na podstawie przeprowadzonej analizy i informacji uzyskanych w trakcie spotkania uczestnicy wskażą możliwe do realizacji cele LSR wraz z określeniem rezultatów, a także planowane działania. Zebrane informacje pozwolą nam wytyczyć kierunki działań, które będą służyć rozwojowi naszych gmin członkowskich oraz przyczynią się do poprawy jakości życia ich mieszkańców.

Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia 2022 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu.


Informacja 17.08.2022

W związku z przystąpieniem Gminy Mucharz do Stowarzyszenia Dolina Karpia ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety. Wyniki ankietyzacji zostaną wykorzystane do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Doliny Karpia na lata 2023-2027 (LSR) na obszarze gmin: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Zator.

Link do ankiety


Zobacz także

Dolina Karpia - strona www

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

Gminny Portal Mapowy

Kraina Jeziora Mucharskiego

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW