N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
438
781
1732
13093
28480
4788789

Harcerska jesień 2020

Harcerska jesień 2020

Harcerze zakończyli rok przekazując Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom gminy i ościennych parafii. Wcześniej, jesienią udało się jeszcze wyjść w góry i popracować przy harcówce. Niestety, epidemia wszystkim daje się we znaki...


Inauguracja roku harcerskiego

W ramach inauguracji roku harcerskiego przy harcówce w Mucharzu odbył się biwak dla harcerzy środowiska mucharskiego. 7 DH „Omega" i 125 DH „Zośka" wzięły udział w biegu patrolowym, zdobywając sprawność „Znawca własnej miejscowości". Z kolei harcerze starsi w ramach pracy społecznej wyczyścili i wymalowali przyrządy do ćwiczeń na trasie zdrowia w mucharskim lesie. Inauguracja zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami przy harcówce w Mucharzu.

Na trasie 43 Rajdu „Powsinóg Beskidzkich"

W dniach 2-4 października 2020 r. harcerze wędrowali po beskidzkich szlakach, uczestnicząc w 43 Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich". Trasa wiodła przez nasz rodzimy Beskid Mały. Siedem patroli zawitało w piątkowe popołudnie do harcówki w Mucharzu, gdzie harcerze rozbili namioty, a wieczorem zawiązali krąg przy inaugurującym rajd obrzędowym ognisku. W sobotę uczestnicy z miejscowości Las rozpoczęli całodniową wędrówkę. Harcerze maszerowali szlakiem niebieskim przez Przełęcz Przysłopek, Mładą Horę, Anulę, odwiedzając po drodze Grotę Komonieckiego. Dalej poruszali się szlakiem czerwonym, docierając na szczyt Leskowca i Groń Jana Pawła II. Stąd schodzili szlakiem niebieskim i czarnym do Jaszczurowej, do przysiółka Dudówka, gdzie na polanie pod lasem rozbili drugie obozowisko. Podczas rajdu nie zabrakło śpiewu przy wtórze gitary, zabaw, apeli, obrzędowego ogniska i gawędzenia, sprzyjających pogłębianiu przyjaźni i integracji drużyn.

Zdobywamy Mogielicę i punkty GOT

W październiku, w ramach realizowanego projektu „Chodź po Beskidach" młodzieży udało się zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę (1170 m n.p.m.). Trasa i miejsce wycieczki to jeden z najpiękniejszych rejonów polskich Beskidów, a sam szczyt Mogielicy pozwala na podziwianie widoków we wszystkie strony świata, głównie zaś w stronę Gorców i Tatr. W wycieczce wzięli udział harcerze oraz młodzież szkolna z gminy Mucharz. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia pierwszych punktów do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej. Wycieczka możliwa była dzięki wsparciu gminy Mucharz.

Patriotyczny listopad

W wigilię Święta Niepodległości, w miejscach pamięci na terenie gminy Mucharz harcerze we współpracy z Urzędem Gminy w Mucharzu złożyli chryzantemy: przy Obelisku Niepodległości w Mucharzu, przy tablicach pamiątkowych w Skawcach, Kozińcu i Świnnej Porębie, przy kapliczce Chrystusa Upadającego pod Krzyżem w Skawcach oraz na grobach żołnierzy i zasłużonych dla gminy osób, pochowanych na cmentarzu parafialnym. Kwiaty pozyskano od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tradycyjnie harcerze zawiesili biało – czerwone wstążki na grobach Nieznanego Żołnierza, żołnierzy AK oraz osób zasłużonych dla naszej gminy, zaś 11 listopada po mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny wraz z delegacją Urzędu Gminy w Mucharzu, Rady Gminy, parafii, szkół, Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa i OSP złożyli pod Obeliskiem w Mucharzu kwiaty i znicze.

Betlejemskie Światło Pokoju

Również w tym roku przekazaliśmy mieszkańcom parafii Mucharz, Świnna Poręba, Śleszowice i Tarnawa Dolna Betlejemskie Światło Pokoju. Miało to miejsce przed roratami 21 i 22 grudnia. Z BŚP harcerze zagościli również w Urzędzie Gminy w Mucharzu, gdzie przekazali Światło na ręce pani wójt Renaty Galary.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udzielaną pomoc i wsparcie w harcerskich działaniach wychowawczych - w tym głównie Urzędowi Gminy w Mucharzu, gminnym szkołom, parafii w Mucharzu, ośrodkowi kultury oraz strażakom z OSP Mucharz. Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

Harcerze środowiska mucharskiego

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska