N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
488
460
4373
7838
17242
5233985

11 listopada 2018 w Mucharzu

11 listopada 2018 w Mucharzu

W niedzielę 11 listopada 2018 r. Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. cała Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz.

Uroczystości rozpoczęła się o godzinie 16.30 apelem niepodległościowym. Uświetniły ją sztandary Związku Harcerstwa Polskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz gminnych szkół.

Po krótkim apelu delegacje Urzędu Gminy z Panem Wójtem Wacławem Wądolnym, Przewodniczącą Rady p. Anną Fila i radnymi, delegacje szkół z dyrektorami p. Janiną Kunowską i p. Beatą Polak, Drużyn Harcerskich oraz młodzież szkolna złożyły pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze.

O godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha odprawiona została msza święta za Ojczyznę koncelebrowana przez ks. prałata Jana Marcisza, ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego i ks. Przemysława Bialika.

Tuż po mszy miała miejsce prezentacja zdjęć (zobacz) związanych z naszą małą ojczyzną, kulturą, tradycją, z wydarzeniami, postaciami i miejscami, które często już nie istnieją. Po niej wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.

W godzinach przedpołudniowych harcerze z Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Wadowicach, zaciągając wartę pod pomnikiem 12 pułku piechoty. (RK)

„Sto zdjęć na stulecie niepodległości"

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

Święto Niepodległości w Mucharzu (foto D.Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW