N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
1636
2154
4514
27938
57220
5843431

FOŚiGW - gratulacje dla Gminy Mucharz

FOŚiGW - gratulacje dla Gminy Mucharz

Gmina Mucharz otrzymała wyróżnienie dla najbardziej aktywnych gmin w Polsce wdrażających Program Czyste Powietrze. W konferencji uczestniczyła Wójt Gminy Mucharz Renata Galara i Ewelina Szczurek z Referatu Ochrony Środowiska UG Mucharz.

Drodzy mieszkańcy,

Pragniemy poinformować Was, że jako jedna z najbardziej aktywnych gmin w Polsce wdrażających Program Czyste Powietrze, Gmina Mucharz otrzymała wyróżnienie a co za tym idzie dodatkowe środki na pokrycie kosztów obsługi zadań realizowanych przez Gminę w kwocie do 25.600,00 zł.

W załączeniu gratulacje przekazane przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Konferencja 15 lutego 2023 w Krakowie

Ponad 150 ekodoradców i reprezentantów gmin z naszego regionu uczestniczyło w merytorycznej konferencji programowej pn. Małopolski Lider Czystego Powietrza. Najbardziej aktywnym gminom wręczono specjalne wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w realizację programu i zachęcanie mieszkańców gmin do sięgania po wsparcie oferowane przez WFOŚiGW w Krakowie, przy aktywnym wsparciu NFOŚiGW oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Konferencja odbyła się 15 lutego w gościnnych wnętrzach Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zgromadziła osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację programu Czyste Powietrze z całego obszaru województwa małopolskiego.

WARTOŚĆ I EFEKTY PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

O wartościach, które program wnosi w naszą codzienność i wymiernych korzyściach finansowych dla beneficjentów mówił Pan Paweł Mirowski, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków, a zarazem wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na temat skali zaangażowania i efektach pracy samorządów oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska w tym zakresie wypowiedzieli się m.in. Pan Władysław Kurowski, Poseł RP, Pan Mateusz Małodziński, wicewojewoda Województwa Małopolskiego, a także Pani Dagmara Hnat Szumny, reprezentująca Marszałka Województwa Małopolskiego.

MAŁOPOLSKA: JUŻ 453 MLN ZŁ WYPŁACONO!

Dr Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przedstawił dane mówiące o skali środków wypłaconych już beneficjentom (według najnowszych statystyk to już 453 mln zł!), opowiedział o bieżącej pracy Funduszu nad obsługą wniosków (złożono ich już niemal 61 tysięcy), zaznaczył też obszary najbardziej wrażliwe i istotne w realizacji programu, które stawiają Małopolskę na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich województw realizujących program Czyste Powietrze.

W ramach programu, którego operatorem w Małopolsce jest WFOŚiGW w Krakowie, wspierany środkami finansowymi przez NFOŚiGW oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w skali kraju wypłacono już niemal 4,5 mld zł!

DOCENIAMY ZAANGAŻOWANIE, PROMUJEMY AKTYWNOŚĆ

Finałową część konferencji merytorycznej dot. programu Czyste Powietrze uświetniło uroczyste wręczenie specjalnych wyróżnień dla tych gmin, które w Małopolsce stanowią wzór do naśladowania dzięki swemu zaangażowaniu w promowanie postaw ekologicznych, wymiany źródeł ciepła na przyjazne środowisku i ograniczania zużycia zasobów energetycznych dzięki termomodernizacji budynków. Wręczyli je goście honorowi konferencji wraz z prezesem zarządu WFOŚiGW w Krakowie.

Nagrodzone gminy

Wyróżnienie „Małopolski Lider Czystego Powietrza” dla gmin, w których złożono największą liczbę wniosków o dofinansowanie ogółem w 2022 roku otrzymały:

 • Gmina Skawina
 • Gmina Wieliczka
 • Gmina Chełmiec

Wyróżnienie „Małopolski Lider Czystego Powietrza” dla gmin, w których złożono największą liczbę wniosków o dofinansowanie ogółem – proporcjonalnie do ilości budynków jednorodzinnych w gminie w 2022 roku przyznane zostało dziesięciu gminom:

 • Gmina Proszowice
 • Gmina Budzów
 • Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce
 • Gmina Czorsztyn
 • Gmina Sucha Beskidzka
 • Gmina Bystra-Sidzina
 • Gmina Nowe Brzesko
 • Gmina Jordanów
 • Gmina Mucharz
 • Gmina Radziemice

Konferencja pod nazwą Małopolski Lider Czystego Powietrza

Konferencję i uroczystość wręczenia wyróżnień Małopolskiego Lidera Czystego Powietrza poprowadził Pan Mariusz Sałęga, Doradca Energetyczny w WFOŚiGW w Krakowie.

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023