N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
553
560
5770
553
27788
5660939

Na Romankę

Na Romankę

W ubiegłym tygodniu harcerze oraz młodzież niezrzeszona z terenu gminy zdobyła kolejny beskidzki szczyt – Romankę w Beskidzie Żywieckim.

Na Romankę

Trasa wyprawy wiodła atrakcyjnymi turystycznie i krajobrazowo terenami Żywieckiego Parku Krajobrazowego – od Złatnej Huty do Żabnicy, przez schronisko na Hali Lipowskiej, schronisko na Rysiance, Rezerwat „Romanka" ze świetnie zachowanym starodrzewem liczącym 250 lat oraz szczyt Romanka (1366 m n.p.m.). Razem około 20 km górskiej wędrówki. Ostatnio – w czerwcu 2017 r. młodzi turyści penetrowali w tym rejonie Halę Boraczą.

„Zdobywamy Beskidy"

Od kilku lat harcerze z gminy Mucharz realizują pasję związaną z górskimi wędrówkami. Projekt „Zdobywamy Koronę Polskich Beskidów" oraz „Zdobywamy Beskidy" przewiduje organizację cyklu górskich wycieczek turystycznych dla młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Mucharz.
Zadanie promuje aktywny wypoczynek oraz rozwija zamiłowanie do turystyki kwalifikowanej. Założeniem i celem głównym zadania jest umożliwienie wędrówki młodzieży i wszystkim chętnym po najwyższych szczytach Beskidów Polskich oraz odwiedzenie innych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w ich otoczeniu.

W realizacji projektu pomagają finansowo i organizacyjnie: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu, Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP, Środowisko ZHP Mucharz, Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej. Instytucje te wspierają zdrowy tryb życia – młodzież odwdzięczyła się więc krótkimi formami poetyckimi – zobacz poniżej

Na Romankę (foto R.Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Programy i projekty dofinansowane z programów rządowych

Programy i projekty dofinansowane z funduszy europejskich

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023