N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
584
1633
14143
25550
55305
5945911

Na Romankę

Na Romankę

W ubiegłym tygodniu harcerze oraz młodzież niezrzeszona z terenu gminy zdobyła kolejny beskidzki szczyt – Romankę w Beskidzie Żywieckim.

Na Romankę

Trasa wyprawy wiodła atrakcyjnymi turystycznie i krajobrazowo terenami Żywieckiego Parku Krajobrazowego – od Złatnej Huty do Żabnicy, przez schronisko na Hali Lipowskiej, schronisko na Rysiance, Rezerwat „Romanka" ze świetnie zachowanym starodrzewem liczącym 250 lat oraz szczyt Romanka (1366 m n.p.m.). Razem około 20 km górskiej wędrówki. Ostatnio – w czerwcu 2017 r. młodzi turyści penetrowali w tym rejonie Halę Boraczą.

„Zdobywamy Beskidy"

Od kilku lat harcerze z gminy Mucharz realizują pasję związaną z górskimi wędrówkami. Projekt „Zdobywamy Koronę Polskich Beskidów" oraz „Zdobywamy Beskidy" przewiduje organizację cyklu górskich wycieczek turystycznych dla młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Mucharz.
Zadanie promuje aktywny wypoczynek oraz rozwija zamiłowanie do turystyki kwalifikowanej. Założeniem i celem głównym zadania jest umożliwienie wędrówki młodzieży i wszystkim chętnym po najwyższych szczytach Beskidów Polskich oraz odwiedzenie innych atrakcji turystycznych i przyrodniczych w ich otoczeniu.

W realizacji projektu pomagają finansowo i organizacyjnie: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu, Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP, Środowisko ZHP Mucharz, Gimnazjum im. Janiny Barbary Górkiewiczowej. Instytucje te wspierają zdrowy tryb życia – młodzież odwdzięczyła się więc krótkimi formami poetyckimi – zobacz poniżej

Na Romankę (foto R.Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023