N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
79
437
516
15826
21450
5049286

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Uczeń Karol Paździor reprezentujący naszą gminę w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Losy Żołnierza w Warszawie – zajął 11 miejsce.

Warszawa, 7-9 czerwca 2018 r.

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbył się w Warszawie ostatni etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Wziął w nim udział uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, zwycięzca etapu wojewódzkiego.

Centralne zmagania konkursowe odbywały się w Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk. Stanisława Sitka oraz w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W chwilach przerwy uczestnicy konkursu zwiedzili 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, Bazę Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej, Belweder oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii.

W sobotę 9 czerwca 2018 r., w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu i Olimpiady. Przypomnijmy, iż w wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 20 tys. uczniów, w tym 14.179 w Konkursie Historycznym. Uczniowie nie mieli łatwego zadania - wiedza, którą musieli wykazać się w poszczególnych etapach (m.in. z historii, architektury, geografii militarnej i in.) wykraczała - jak zwykle - poza program szkolny.

Karol nagrodę za 11 miejsce odebrał od Pana Macieja Kopcia - podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Stowarzyszenia-Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari - płk w st. spocz. Danuty Gałkowej.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnił Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod kierownictwem Pana Pawła Szkopa. (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 


Kraków, 15 maja 2018 r.

W Muzeum Armii Krajowej podsumowano etap wojewódzki tematycznego konkursu historycznego – zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej – Karol Paździor.

15 maja 2018 r. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" odbyła się uroczystość zakończenia etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Karol wygrał w województwie

Uczestniczył w niej uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, który zdobył tytuł laureata, uzyskując 100 % punktów. Jest to ogromny sukces, o czym świadczyć może to, iż na 549 uczestników etapu wojewódzkiego taki wynik osiągnęło dwóch uczniów. Dyplom odebrał z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty p. Haliny Cimer oraz Przewodniczącej Komisji Wojewódzkiej p. Iwony Florczyk-Szwak. Gratulujemy wiedzy i dotychczasowych osiągnięć!

Przed Karolem udział w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Spotka się tam ze zwycięzcami z innych województw.

Karol w ramach przygotowań wraz z dwójką kolegów - Jakubem Bielem (finalistą wojewódzkim) i Aleksandrem Pływaczem (finalistą rejonowym) 3 maja 2018 r. wziął udział w zorganizowanej przez Szkołę i Radę Rodziców w Jaszczurowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedził Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Należy nadmienić, iż nasza gmina, a w szczególności Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie jest wieloletnim organizatorem etapu rejonowego konkursu „Losy żołnierza..." (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie