N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
8
488
496
7846
17242
5233993

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Karol Paździor laureatem konkursu ogólnopolskiego

Uczeń Karol Paździor reprezentujący naszą gminę w Ogólnopolskim Historycznym Konkursie Losy Żołnierza w Warszawie – zajął 11 miejsce.

Warszawa, 7-9 czerwca 2018 r.

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbył się w Warszawie ostatni etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Wziął w nim udział uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, zwycięzca etapu wojewódzkiego.

Centralne zmagania konkursowe odbywały się w Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk. Stanisława Sitka oraz w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W chwilach przerwy uczestnicy konkursu zwiedzili 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, Bazę Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej, Belweder oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii.

W sobotę 9 czerwca 2018 r., w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu i Olimpiady. Przypomnijmy, iż w wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 20 tys. uczniów, w tym 14.179 w Konkursie Historycznym. Uczniowie nie mieli łatwego zadania - wiedza, którą musieli wykazać się w poszczególnych etapach (m.in. z historii, architektury, geografii militarnej i in.) wykraczała - jak zwykle - poza program szkolny.

Karol nagrodę za 11 miejsce odebrał od Pana Macieja Kopcia - podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pani Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Stowarzyszenia-Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari - płk w st. spocz. Danuty Gałkowej.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnił Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod kierownictwem Pana Pawła Szkopa. (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 


Kraków, 15 maja 2018 r.

W Muzeum Armii Krajowej podsumowano etap wojewódzki tematycznego konkursu historycznego – zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej – Karol Paździor.

15 maja 2018 r. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" odbyła się uroczystość zakończenia etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Karol wygrał w województwie

Uczestniczył w niej uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, który zdobył tytuł laureata, uzyskując 100 % punktów. Jest to ogromny sukces, o czym świadczyć może to, iż na 549 uczestników etapu wojewódzkiego taki wynik osiągnęło dwóch uczniów. Dyplom odebrał z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty p. Haliny Cimer oraz Przewodniczącej Komisji Wojewódzkiej p. Iwony Florczyk-Szwak. Gratulujemy wiedzy i dotychczasowych osiągnięć!

Przed Karolem udział w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Spotka się tam ze zwycięzcami z innych województw.

Karol w ramach przygotowań wraz z dwójką kolegów - Jakubem Bielem (finalistą wojewódzkim) i Aleksandrem Pływaczem (finalistą rejonowym) 3 maja 2018 r. wziął udział w zorganizowanej przez Szkołę i Radę Rodziców w Jaszczurowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedził Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Należy nadmienić, iż nasza gmina, a w szczególności Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie jest wieloletnim organizatorem etapu rejonowego konkursu „Losy żołnierza..." (D. Polan)

Losy żołnierza (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW