N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
942
2038
4486
46174
63080
6090278

11 Turniej Wsi wygrał Koziniec

11 Turniej Wsi Gminy Mucharz

W Skawcach odbył się cieszący wielkim powodzeniem XI Turniej Wsi Gminy Mucharz, zorganizowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nawet kilkunastominutowa ulewa nie zdołała przeszkodzić w dobrej zabawie.

Czterogodzinna, rodzinna impreza przeplatana była konkurencjami dla dzieci, radnych, sołtysów, strażaków i rodzin (min. rzut wałkiem, biegi z przeszkodami, quiz z wiedzy o gminie dla radnych, liczenie pieniędzy na czas, rzut piłką lekarską, zbieranie warzyw, dobijanie gwoździa, rajd na hulajnodze, dziecięca sztafeta i wiele innych).

Jury w składzie: Anna Fila, Justyna Potoczny, Anna Molendowicz i Jadwiga Gałuszka dzięki szesnastu konkurencjom turniejowym wyłoniło zwycięzców: I miejsce Koziniec, II miejsce Świnna Poręba, III miejsce Skawce, IV miejsce Mucharz, V miejsce Jaszczurowa, VI miejsce Jamnik. Dodać należy, że różnice w punktacji były bardzo niewielkie i do końca turnieju nie było pewne, która wioska zwycięży. Nagrody dla sołectw ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu, promując w ten sposób zdrowy i aktywny tryb życia. Współorganizatorem turnieju było w tym roku sołectwo Skawce, a imprezę prowadziła p. Anna Fila. Komisja kieruje także słowa podziękowania za pomoc w organizacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Mucharza.

Na skawieckim stadionie zebrało się około 300 mieszkańców gminy, zawodnicy, ich rodziny oraz goście. Po Dniach Ziemi Mucharskiej Turniej Wsi jest największą gminną imprezą plenerową. (RK)

11 Turniej Wsi (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023