N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
584
752
2882
18361
20608
5208162

Ferie po harcersku

Tegoroczne ferie zimowe harcerze spędzili bardzo aktywnie – turystycznie, sportowo, patriotycznie - podejmując działania zgodne z zasadami metodyki harcerskiej. Już pierwszego dnia ferii, w poniedziałek 16 lutego oddali się zimowemu szaleństwu na stoku narciarskim w Spytkowicach.

Zjeżdżali na nartach, snowboardzie, mniej doświadczeni skorzystali także z lekcji z instruktorem. Z kolei w czwartek 19 lutego zdobyli szczyt Leskowca, wędrując śnieżnymi szlakami, prowadzącymi z jaszczurowskiej pętli przez polanę.

Narty w Spytkowicach (foto R.Kadela)

Leskowiec (foto R.Kadela)

W drugim tygodniu ferii harcerze wyruszyli na dwudniową wyprawę: najpierw do Kowańca, a stamtąd na Turbacz – szczyt Gorców. Ponieważ w okresie ferii - 22 lutego harcerze obchodzili Dzień Myśli Braterskiej, z tej okazji składali życzenia zaprzyjaźnionym harcerzom, instruktorom, wysyłając własnoręcznie wykonane okolicznościowe kartki. Włączyli się także w hufcowy konkurs - nagrali na szczycie Leskowca filmowe życzenia i zaprojektowali plakietkę Dnia Myśli Braterskiej.

Turbacz (foto R.Kadela, D.Polan)

Podczas ferii harcerze realizowali zadania Nieobozowej Akcji Zimowej, odbywały się zbiórki w zastępach, rozgrywki sportowe. Dodatkowo harcerze kształcili się, zdobywali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności harcerskie, uczestnicząc w pięciodniowym kursie zastępowych i przybocznych w Wysokiej, zakończonym zdobyciem patentów, a przede wszystkim niezbędnej wiedzy.

Harcerskie zbiórki (foto R.Kadela, N.Targosz)

 

Na koniec ferii, 1 marca harcerze i instruktorzy drużyn ZHP Ziemi Mucharskiej uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięli udział we mszy świętej za Ojczyznę odprawionej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach oraz złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim na placu Solidarności. W uroczystościach uczestniczyła Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej, trzymająca wartę przy pomniku. Nasi harcerze pełnili służbę w pocztach sztandarowych Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Wadowice, Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych i Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. (tekst D.Polan)

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (foto D.Polan)

Harcerze - młodzież i instruktorzy - bardzo serdecznie dziękują Zarządowi OSP Mucharz, a w szczególności dh Michałowi Wacie za wypożyczenie samochodu oraz pomoc w organizacji wycieczki na Turbacz oraz Pani Janinie Kunowskiej dyrektorowi Zespołu Szkół w Jaszczurowej.

hm. R. Kadela

Zobacz także:

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW