N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
70
490
560
26288
26021
6928933

Laur Babiogórski 2014

W sobotę 1 lutego b.r. na uroczystym posiedzeniu Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, które miało miejsce w Wilii Tadeusz w Lanckoronie, Dziecięca Kapela Ludowa „Kozinianie" z Kozińca została uhonorowana Laurem Babiogórskim za kultywowanie tradycji regionu Beskidu Małego.

Zespół „Kozinianie" gra muzykę ludową regionu Beskidu Małego w szczególności pasma Laskowca. Jest to muzyka górali Kliszczaków. Kapela stara się odtwarzać pieśni ludowe, polki, walce, oraz pieśni o charakterze obrzędowym, które zachowały się w naszym regionie. Strój, w którym występuje Kapela, to strój Górali Kliszczackich.

Laur babiogórski - to odznaczenie ustanowione przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich dla zasłużonych dla dokumentowania przeszłości historycznej oraz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry. To drugi babiogórski laur, który zawędrował do Gminy Mucharz. Pierwszy otrzymał w ubiegłym roku Pan Robert Kadela –między innymi za szeroką działalność popularyzatorską w dziedzinie kultury i regionalizmu, za promowanie walorów regionu oraz za działania na rzecz rozwoju turystyki babiogórskiej. (T.Chmielarz-Bryndza)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

BIP

Wybory prezydenckie 2025

Przystąpienie do sporządzenia planu ogólnego Gminy Mucharz

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ekointerwencja

Podatki

Sesja na żywo

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory Sołtysów oraz wybory członków Rad Sołeckich 2024

Pogoda

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Gminny Punkt Operator „Czyste Powietrze"

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023