N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
265
860
2574
265
28019
5435508

RPO odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Mucharz

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mucharz,

Urząd Gminy w Mucharzu przygotowuje się do opracowania projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Mucharz, na którą ma zamiar pozyskać dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, działanie 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Wsparciem zostaną objęte projekty polegające na budowie, rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury służącej do produkcji energii elektrycznej i/lub cieplnej ze źródeł odnawialnych. W szczególności inwestycje w budowę/przebudowę instalacji/jednostek wytwórczych energii elektrycznej/cieplnej przy wykorzystaniu energii wiatru, słońca (fotowoltaika, kolektory słoneczne), wody, biomasy, biogazu, geotermii oraz pomp ciepła, wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.

Planowana wysokość dofinansowania wyniesie około 60% kosztów kwalifikowanych. Wysokość dofinansowania jest zależna od spełnienia wymagań konkursowych i obecnie należy traktować ją jako wstępną.

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby naszej Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła i montażu odnawialnych źródeł energii udostępniamy Państwu krótką ankietę z prośbą o jej wypełnienie i złożenie jej w Urzędzie Gminy. Ankieta jest dla wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani dofinansowaniem.

Ankietyzacja jest dobrowolna, jednak ma na celu ustalenie ilości chętnych gospodarstw domowych, dla których Urząd Gminy przygotuje projekt dofinansowania modernizacji źródeł ciepła oraz montażu odnawialnych źródeł energii. Projekt w pierwszej fazie obejmie około 250 domów, czyli liczba miejsc w projekcie jest ograniczona i decyduje kolejność złożenia ankiety! ZAPRASZAMY!

Po przeprowadzeniu ankietyzacji i weryfikacji informacji przekazanych przez mieszkańców naszej Gminy zostanie przeprowadzone spotkanie z chętnymi mieszkańcami, którym przedstawione zostaną zasady otrzymania dofinansowania.

Dodatkowych informacji ws. projektu udziela Robert Wielgosz tel. 785 505 601 lub Daniel Kulwas 785 507 601. Ankieta dostępna jest w Urzędzie Gminy, u Sołtysów oraz na stronie internetowej Gminy w zakładce „RPO odnawialne źródła energii".

Wypełnioną ankietę należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy lub przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ankiety przyjmowane są w Urzędzie Gminy. 

Zobacz także:

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

Gminny Portal Mapowy

Kraina Jeziora Mucharskiego

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW