N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
302
486
5257
302
24710
5273523

Senior plus

Senior plus

Dzienny Dom Senior+ w Świnnej Porębie

  • kontakt: tel. (33) 4766296
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 34-106 Mucharz, Świnna Poręba 111

Godziny pracy

  • poniedziałek- piątek od 7.00 do 15.00

Aktualne informacje na temat działalności DDS+

  • facebook - Dzienny Dom Senior+ w Świnnej Porębie

Dzienny Dom Senior+ w Świnnej Porębie mieści się w pomieszczeniach budynku Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Świnna Poręba 111, 34-106 Mucharz. Budynek został tak przygotowany aby spełniał wszystkie normy, dodatkowo przed budynkiem znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+" na lata 2021-2025.

Dzienny Dom „Senior+" przeznaczony jest dla mieszkańców Gminy Mucharz w wieku 60+, w liczbie 15 osób dziennie. Są to osoby nieaktywne zawodowo dla których celem nadrzędnym jest poprawa jakości życia oraz wyższa standaryzacja swojego funkcjonowania w środowisku lokalnym. Seniorzy zrekrutowani zostali na podstawie Deklaracji Uczestnictwa korzystania z Dziennego Domu Senior+ poprzez pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mucharzu podczas bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami.

Głównym rezultatem naszych działań jest realizacja zadania publicznego poprzez poprawę funkcjonowania w środowisku lokalnym Seniorów i zapewnienie im szerokiego wachlarzu działań obszarze polityki senioralnej poprzez realizację oferty rehabilitacyjnej, edukacyjnej i kulturalnej. Dodatkowym atutem Dziennego Domu Senior+ jest możliwość wyboru indywidualnych zajęć jak również dni w których dana osoba ma możliwość uczestniczyć. Seniorzy otrzymuj opiekę, wsparcie, ciekawą i rozbudowaną ofertę spędzania czasu wolnego, poczucie bezpieczeństwa, a także możliwość korzystania z zajęć usprawniających ich aktywność ruchową i koordynację psychofizyczną.

Placówka zapewnia dzienną opiekę i aktywizację osób starszych działa na podstawie statutu ustalanego przez Radę Gminy Mucharz.
Szczegółową organizację wewnętrzną placówki określa regulamin organizacyjny ustalony przez kierownika.

Placówka funkcjonuje przez cały rok, we wszystkie dni robocze 8 godzin dziennie, w godzinach od 7.00-15.00. Seniorzy w ramach spotkań integracyjnych przygotowują codziennie niewielkie posiłki: śniadania, przerwę kawową. Dodatkowa każdy podopieczny ma zapewniony ciepły posiłek.

Trzy razy w tygodniu są prowadzone zajęcia indywidualne i grupowe z fizjoterapii, prowadzone przez wykwalifikowany personel.

Zobacz także

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

Gminny Portal Mapowy

Kraina Jeziora Mucharskiego

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW