N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
358
451
5113
10772
21450
5044232

Modernizacja i otwarcie boiska

Modernizacja i otwarcie boiska

W ostatni weekend maja p. Wójt Renata Galara dokonała otwarcia boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej.

Otwarcie boiska

Od jesieni 2020 roku trwały prace polegające na modernizacji istniejącego przy szkole asfaltowego boiska sportowego poprzez wymianę nawierzchni oraz urządzeń sportowych i rekreacyjnych. Pieniądze na projekt wyłożył Urząd Marszałkowski oraz gmina Mucharz.

Punktualnie o godzinie 16.00 pani wójt oraz uczniowie szkoły dokonali przecięcia biało-czerwonej wstęgi. Boisko oficjalnie zostało oddane do użytku. Odbył się mecz piłki siatkowej między drużyną absolwentek, a męską reprezentacją szkoły. Zwyciężyły dziewczęta!
Boisko wymaga jeszcze kilku prac – nawiezienia ziemi, posiania trawy, ale wszystko w swoim czasie. Z okazji otwarcia obiektu szkolni sportowcy otrzymali od pani wójt piłkę do koszykówki - rozegrają nią z pewnością niejeden zwycięski mecz.

Dzień Różanecznika
Otwarcie boiska to najważniejszy, ale nie jedyny punkt sobotniego pikniku rodzinnego pn. „Dzień Różanecznika". W ogrodzie dzieci zasadziły azalie, nauczyciele magnolię, a p. wójt rododendron. Odbył się także konkurs plastyczny, najlepszych nagrodzono sadzonkami różanecznika i materiałami plastycznymi, wszyscy uczestnicy otrzymali różanecznikową widokówkę. Podczas pikniku można było skorzystać z harcerskiej ścianki wspinaczkowej, poskakać w dmuchanym zamku, zjeść kiełbaskę i smaczne ciasto.

Podziękowania
Za pomoc organizatorzy serdecznie dziękują strażakom z Mucharza i Jaszczurowej, Hufcowi Ziemi Wadowickiej i Fundacji Skaut za wypożyczenie ścianki, zamku i samochodu, absolwentom szkoły za udział.

Solidarność z Białorusią
W tym dniu uczestnicy pikniku solidaryzowali się także z Białorusią – życząc jej wolności i suwerenności, a rodzinom mieszkającym u nas korzystania z niej.

Otwarcie boiska (foto D. Polan, T. Kadela)


Informacja, 31.10.2020

Modernizacja boiska

Prace polegają na modernizacji istniejącego, asfaltowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej poprzez wymianę nawierzchni oraz urządzeń sportowych i rekreacyjnych.

Dotychczas istniejące boisko nie zachęcało do uprawiania sportu - głównie zaś odstraszał pofałdowany asfalt, betonowo-drewniane ławki czy brak możliwości montażu słupków do piłki siatkowej. 

Wykonawcą jest firma Activa Longin Witkowski z Łodzi, a wartość zamówienia to 137 803,05 zł

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Województwa Małopolskiego jednostkom samorządu terytorialnego z terenu Małopolski, na realizację w 2020 roku projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS".

Zobacz także:

Modernizacja boiska (foto R. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie