N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
1
488
489
7839
17242
5233986

Ochodnica i Mucharz

Dzień Świętego Marcina w Ochodnicy

W niedzielę 12 listopada 2017 r. delegacja gminy Mucharz gościła w zaprzyjaźnionej słowackiej gminie Ochodnica, gdzie wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Święta Marcina.


Dzień Świętego Marcina w Ochodnicy

W niedzielę 12 listopada 2017 r. delegacja gminy Mucharz gościła w zaprzyjaźnionej słowackiej gminie Ochodnica, gdzie wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Święta Marcina.

Ochodnickie zwyczaje

Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Marcina w domu kultury zgromadzili się mieszkańcy Ochodnicy, reprezentujący tamtejsze organizacje, koła i zespoły folklorystyczne. Gości podjęto tradycyjnym ponczem i kołaczami oraz regionalnym przysmakiem - knedliczkami i kaczką na modrej kapuście. Czas umilała orkiestra dęta oraz występy ludowych zespołów.

Wystawa fotograficzna

W związku z realizowanym projektem "Ochodnica i Mucharz – partnerstwo w sprawie ochrony naszego dziedzictwa" zaprezentowaliśmy w domu kultury w Ochodnicy wystawę fotograficzną zdjęć prezentujących obie gminy.

Wystawa fotograficzna w Ochodnicy była kolejnym etapem w polsko - słowackim projekcie. Kolejne spotkanie zaprzyjaźnionych gmin już w grudniu (D.Polan).

Dzień Świętego Marcina w Ochodnicy (foto R.Kadela)

 


Warsztaty fotograficzne w Mucharzu, 28.10.2017

W sobotę 28.10.2017 r. w GOKiC w Mucharzu odbyło się spotkanie i warsztaty uczestników polsko-słowackiego projektu "Ochodnica i Mucharz – partnerstwo w sprawie ochrony naszego dziedzictwa". Zaprezentowano także zdjęcia wykonane w obu gminach.

W trakcie spotkania młodzież ze Słowacji i Polski uczestniczyła pod okiem p. Roberta Kadeli i p. Doroty Polan w warsztatach fotograficznych oraz wybierała zdjęcia do wspólnego kalendarza na 2018 rok. Znajdą się w nim fotografie z plenerów, które odbyły się we wrześniu i październiku w gminach Ochodnica i Mucharz.

W zakończeniu projektu fotograficznego uczestniczyli wójtowie Ochodnicy p. Radoslav Duroska i Mucharza p. Wacław Wądolny, przewodnicząca Rady Gminy Mucharz p. Anna Fila, pracownicy urzędów gmin oraz wszyscy uczestnicy projektu. Spotkanie zorganizowała p. Joanna Król, koordynator projektu, GOKiC w Mucharzu oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mucharz. (R.Kadela)

Ochodnica i Mucharz w projekcie (foto R.Kadela)

Zobacz także:


Ochodnica i Mucharz - wystawa fotograficzna 

  • Wystawa będzie  czynna w listopadzie - od poniedziałku do soboty w godz. 15.00-18.00

Ochodnica i Mucharz w Beskidach

Wystawa prezentuje dwieście fotografii przedstawiających partnerskie gminy - słowacką Ochodnicę w Beskidzie Kysuckim i gminę Mucharz w Beskidzie Małym. Zdjęcia nawiązują do bogatej historii i tradycji miejscowości, ich dziedzictwa kulturowego oraz zabytkowej architektury, zarówno świeckiej, jak i sakralnej. Na fotografiach znalazły się także miejsca charakterystyczne dla poszczególnych gmin, niejednokrotnie stanowiące ich wizytówki.

Malowniczy beskidzki krajobraz i bogactwo szlaków turystycznych sprawiają, iż gminy te stają się coraz bardziej atrakcyjne pod względem rekreacyjnym i wypoczynkowym. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i zwiedzania naszych Małych Ojczyzn!

Autorzy zdjęć

Autorami zdjęć są członkowie Klubu Fotograficznego "Okno": Karolina Baczyńska, Wiktoria Gajda, Kinga Gancarczyk, Magda Gancarczyk, Laura Jurecka, Aga Kadela, Robert Kadela, Tomek Kadela, Kacper Konopka, Nikola Kudzia, Paulina Kudzia, Wiktoria Kudzia, Karolina Kupczyk, Weronika Łapka, Angelika Mika, Kinga Możdżeń, Martyna Nizińska, Paulina Piątek, Dorota Polan, Monika Polan, Daria Targosz, Natalia Targosz, Olga Warchoł, Daria Wasiak, Magda Wata, Mateusz Zadora, Kacper Żmuda.

Ochodnica i Mucharz w Beskidach (foto KF Okno")

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW