N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
144
683
2125
4798
20958
5079061

Edukacyjna Gmina Mucharz - zobacz

Jeżdżę z głową, Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, Kamienie na Szaniec i - nie daj się internetowi - pomyśl zanim wrzucisz...

Jeżdżę z głową

W lutym uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej przystąpili do realizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową” finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego i środków własnych Gminy Mucharz. W dniach 6 lutego, 10 lutego i 12 lutego odbyli trzy z pięciu wyjazdów na narty, na stok w Skomielnej Czarnej.


Pod czujnym okiem fantastycznych instruktorów przeszli trudną drogę od nauki upadków do zjazdu z największej góry. Trzeba przyznać, że dziewięcioro naszych młodych bohaterów poradziło sobie doskonale. Wspólnie z koleżankami i kolegami z Mucharza i Świnnej Poręby szusowali ze stoku „Tina”, pokonywali slalomy i własne słabości. Wykazali się determinacją, wytrwałością, ale przede wszystkim wzorowym zachowaniem. Mamy  nadzieję, że wrócą zimowe warunki i uda się zorganizować pozostałe dwa wyjazdy.


Turniej BRD

W piątek 7 marca w mucharskim gimnazjum miał miejsce Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięło udział siedem zespołów.

Uczestnicy w trakcie turnieju musieli rozwiązać test z zasad i przepisów ruchu drogowego oraz wykazać się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy. Na koniec młodzież sprawdziła się na ścieżce rowerowej na której najlepsi okazali się zawodnicy ze Stanisławia Górnego, a gimnazjaliści z Jaszczurowej także w tej konkurencji należeli do czołówki.

W rywalizacji ogólnej zespoły zajęły następujące miejsca:

  • Tomice
  • Wadowice nr 2
  • Stanisław Górny
  • Wadowice nr 1
  • Jaszczurowa
  • Wadowice nr 3
  • Klecza Górna

Dwa pierwsze zespoły wezmą udział 29 kwietnia w finale powiatowym w Wieprzu. Organizatorem turnieju w naszej gminie była Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Wadowicach oraz Zespół Szkół w Jaszczurowej.


Kamienie na szaniec

7 marca w Kinie Centrum wadowiccy harcerze, w tym liczna reprezentacja z Gminy Mucharz wzięli udział w specjalnym pokazie filmu "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego. Film wszedł na ekrany właśnie 7 marca, a nasza młodzież mogła obejrzeć film kilka godzin wcześniej, dzięki zamówionemu przez hufiec seansowi.

Harcerze zamieniają się w żołnierzy, chłopięca przygoda – w obowiązek, a oddanie idei wolnej Polski – w ofiarę. Jak strzelają, to całymi seriami. Jak giną, to w chwale. Jak kochają, to na zabój. (filmweb)

 

Bezwzględnie książkę trzeba przeczytać, ale ten film należy obejrzeć. (D. Polan)

 

Trochę dużo krwi, ale to przecież wojna, poświęcenie. Fantastyczni bohaterowie, niesamowity Rudy. (harcerz)


Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość!

Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość", to kolejna, już 4 edycja konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.iem", poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci - warto pomyśleć!

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie