N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
125
683
2106
4779
20958
5079042

Zdobywają Koronę Beskidów

W sobotę 14 czerwca w ramach projektu „Zdobywamy Koronę Beskidów" harcerze z Mucharza zdobyli kolejny najwyższy szczyt polskich Beskidów – Lackową w Beskidzie Niskim.

Podczas sobotniej wyprawy nie tylko zdobyto Lackową (997 m n.p.m.). Na szczycie harcerka z Jaszczurowej, druhna Kamila Bargiel złożyła przyrzeczenie harcerskie, w miejscu gdzie 244 lata wcześniej mógł przebywać Kazimierz Pułaski.

W drodze powrotnej odwiedzono także wieś Bieliczną, zlikwidowaną w 1947 roku w wyniku pamiętnej Akcji „Wisła", a w której zachowała się tylko mała cerkiew św. Michała Archanioła. W Brunarach uczestnicy wycieczki podziwiali wpisaną na listę UNESCO cerkiew i zachowany tam ikonostas. Podsumowaniem turystycznego dnia były wyśmienite lody u Argasińskich w Nowym Sączu.

Po Wysokiej (Pieniny), Czuplu (Beskid Mały), Mogielicy (Beskid Wyspowy), Turbaczu (Gorce), Radziejowej (Beskid Sądecki) i Skrzycznem (Beskid Śląski) to siódmy najwyższy beskidzki szczyt zdobyty wspólnie przez harcerzy z Mucharza podczas trwania tego projektu. Wycieczka w dużej mierze współfinansowana była z pieniędzy pochodzących z akcji zarobkowych prowadzonych przez samych harcerzy z Mucharza, przez Urząd Gminy w Mucharzu oraz przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP. W wycieczce wzięła udział młodzież z drużyn harcerskich Gminy Mucharz, Klub Fotograficzny „Okno" działający przy GOKiC Mucharz oraz turyści indywidualni.

Projekt „Zdobywamy Koronę Beskidów" promuje aktywny wypoczynek, rozwija zamiłowanie do gór i turystyki kwalifikowanej. Skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz dorosłych Gminy Mucharz.

 Lackowa - Beskid Niski (foto RK)

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie