N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
972
2038
4516
46204
63080
6090308

Dzień Różanecznika w Jaszczurowej

Dzień Różanecznika w Jaszczurowej

25 maja 2024 r. w sobotnie popołudnie przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej świętowano po raz czwarty Dzień Różanecznika.

Ogród różanecznikiem malowany

Na tej rodzinnej imprezie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy Jaszczurowej. Goszczono Wójta Gminy Mucharz Pawła Paździorę oraz radnych gminy.

Śpiewająco i tanecznie

Uczniowie klas 0-3 oraz 4-7 zaprezentowali przed rodzicami swoje wokalne, recytatorskie i taneczne talenty. Piosenki, wiersze i wspaniały układ choreograficzny w wykonaniu najmłodszych nagrodzono gromkimi brawami. Z okazji Dnia Matki dzieci obdarowały swoje mamy pięknymi, własnoręcznie wykonanymi laurkami i kwiatami.

Konkurs plastyczny

Podczas imprezy ogłoszony wyniki konkursu plastycznego „Ogród różanecznikiem malowany". A oto laureaci: klasy 0-3 Maja Pawlik I miejsce, Aleksandra Storch II miejsce, Nadia Hada III miejsce, Tymoteusz Płotek i Nikodem Zemczak wyróżnienie. Klasy 4-7 Oliwier Szczurek I miejsce, Marta Hareńczyk II miejsce, Igor Urbaś III miejsce., Małgorzata szczygieł, Marlena Szczurek, Piotr Kadela wyróżnienie.

Owocowy szaszłyk gwarantem dobrej formy

Uczniowie realizujący projekt „Trzymaj formę", promowali zdrowy styl życia, zachęcając do spożywania prawdziwie witaminowej bomby, czyli owocowych szaszłyków i świeżo wyciskanych owoców. Z kolei rodzice zaproponowali inny smakołyk – watę cukrową. To też bomba, kaloryczna!

Sportowe emocje

Wiele emocji i radości wśród dzieci i rodziców wywołały sportowe rozgrywki. Najpierw rozegrano zawody, w których wzięły udział pary dziecko-rodzic. Był m.in. bieg przez płotki (lub pod), rzuty do kosza, slalom. Tu najlepsi okazali się: w kategorii kl. 0-III Nikodem Szczepankiewicz z tatą (I miejsce), Adam Krubanow z mamą ((II miejsce) i Jagoda Mosór z mamą (III miejsce), w kategorii kl. 4-7 Krystian Kucharski z tatą (I miejsce), Julia Drąg z tatą (II miejsce) i Radek Szczurek z tatą (III miejsce). Na koniec rozegrano mecz siatkówki dzieci-mamy. Oczywiście w przededniu swojego święta, po wyrównanej walce zwyciężyły mamy 32-30. Dzieciom i rodzicom gratulujemy kondycji!

Atrakcje

Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyło się stoisko z malowaniem, dmuchany zamek oraz szkolna fotobudka. W budynku szkoły przygotowano wystawę fotograficzną poświęconą naszej gminie oraz wystawę plac plastycznych „Ogród różanecznikiem malowany", zaproszono także do zwiedzenia izby pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej.

Coś dla ciała

Na stoiskach kulinarnych serwowano kawę, herbatę, soki, ciasta domowej roboty i kiełbaski z grilla. Jak zawsze było pysznie!

Nowy różanecznik już rośnie

Sadzenie różanecznika w przyszkolnym ogrodzie to już tradycja. Tym razem piękny okaz posadził Wójt Gminy Mucharz Paweł Paździora w asyście radnego Jaszczurowej, pana Michała Bednarczyka. (Dorota Polan)

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców SP Jaszczurowa, strażakom z OSP Jaszczurowa i OSP Mucharz, Skautowi Wadowice ZHP, Maspexowi Wadowice i Galicjance za pomoc w organizacji imprezy, a wszystkim uczestnikom rodzinnego pikniku za liczne przybycie, uśmiech i wspaniałą, wspólną zabawę.

Dzień Różanecznika 2024 (foto D. Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023