N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
622
1633
14181
25588
55305
5945949

Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Mucharz – Renaty Galara w latach 2018-2024

Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Mucharz – Renaty Galara w latach 2018-2024

Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Mucharz – Renaty Galara w latach  2018-2024

Szanowne Mieszkanki i Szanowni Mieszkańcy Gminy Mucharz!

Moja obecna kadencja dobiega końca. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu miałam zaszczyt, jako Wójt Gminy Mucharz, reprezentować Wspólnotę samorządową i uczestniczyć w jej kształtowaniu i rozwoju w latach 2018 – 2024. Serdecznie dziękuję wszystkim za ponad pięć lat owocnej współpracy, za wnoszone uwagi zarówno te pozytywne jak i te krytyczne. Wszystkie działania podejmowałam wspólnie z zespołem urzędników, we współpracy z gminnymi jednostkami, sołectwami, organizacjami pozarządowymi, strażakami i oczywiście Radą Gminy, jako organem stanowiącym prawo. Chciałam Państwa poinformować, że w ciągu tych 5 lat kiedy zarządzałam gminą roczny budżet wzrósł o około 29 mln zł z czego 25 mln zł to środki na inwestycje.

Wspólnie z radnymi Rady Gminy tak konstruowaliśmy budżet, by wygospodarować środki na wkład własny dla nowych inwestycji. Wiązało się to z bardzo skrupulatnym i oszczędnym planowaniem wydatków i racjonalnym ich wydatkowaniem.

Łącznie wydaliśmy na inwestycje ponad 62,5 mln zł z czego 46,2 mln zł to środki zewnętrzne a dług gminy wzrósł jedynie o 656 tys. zł.

Moje ambitne plany i konsekwentna ich realizacja przyniosła korzyści Naszym Mieszkańcom ale również została dostrzeżona przez wiele organizacji, instytucji i ośrodków, które monitorują działania samorządów i ich rozwój. Do najbardziej prestiżowych należą:

 • W 2022 roku uplasowaliśmy się na wysokim 8 miejscu w woj. małopolskim i 155 w kraju w rankingu Gmina dobra do życia, by w roku 2023 zostać liderem tego rankingu w naszym województwie wśród gmin miejsko - wiejskich i wiejskich liczących do 5- ciu tys. mieszkańców i być na 30 miejscu w kraju!
 • W tym samym roku, w rankingu wydatków inwestycyjnych za lata 2019-2021 awansowaliśmy o blisko 500 miejsc z pozycji 1407 w 2018 roku na 908 po 2021 roku.
 • Rok 2023 to:
 • Styczeń - zostałam nominowana do tytułu Osobowości Roku.
 • Luty - Pierwsza dziesiątka w województwie za wdrażanie programu Czyste Powietrze, jedyna gmina w powiecie!
 • Październik - Gmina została nominowana w plebiscycie Orły Polskiego Samorządu a ja, jako Wójt Gminy Mucharz nominowana zostałam do nagrody specjalnej - Wójt 15- lecia.
 • Grudzień – przyznano nam tytuł Lidera Powiatu w Rankingu Gmin Małopolski, z dumą odebrałam dyplom z tej okazji.

Szanowni Państwo zostawiliśmy w tyle wszystkie gminy naszego powiatu!

 • Rok 2024:
 • Styczeń – w rankingu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Gmina Mucharz zajęła 22 miejsce w skali Województwa Małopolskiego na 181 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.
 • Luty – za skuteczne działania na rzecz rozwoju Gminy w latach 2018 - 2024 nasza Gmina została nominowana do wąskiego grona laureatów konkursu Wzorowa Gmina.

W tym miejscu dziękuję również za owocną współpracę Posłom, Urzędnikom: Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego w Krakowie, Ministerstw i kancelarii Premiera, Lasów Państwowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Starostwa Wadowickiego, PSP.

Za wszystkie działania i przejawy sympatii, jeszcze raz dziękuję i zachęcam do obejrzenia prezentacji.

Wójt Gminy
Renata Galara

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023