N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
562
1633
14121
25528
55305
5945889

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe 2024

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe 2024

21 marca 2024 r. reprezentanci Gminy Mucharz, uczniowie SP Jaszczurowa zajęli I miejsce w III etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - otrzymali także nagrody od Urzędu Gminy.

Informacja, 05.04.2024

W piątek 5.04.2024 pani wójt Renata Galara podziękowała uczniom Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej: Marlenie Szczurek, Adriannie Mice i Rafałowi Szczurkowi za godne reprezentowanie Gminy Mucharz  podczas konkursu wręczając im drobne upominki. 

21 marca 2024 r. trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej reprezentowało Gminę Mucharz w III etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Rywalizowali oni z przedstawicielami innych gmin z terenu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego o awans do etapu wojewódzkiego zajmując I miejsce.

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto SP Jaszczurowa)


Informacja, 21.03.2024

III etap XXIII konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

21 marca 2024r. trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej: Marlena Szczurek, Adrianna Mika i Rafał Szczurek, reprezentowało Gminę Mucharz w III etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który w tym roku odbył się w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. 

Uczniowie rywalizowali z przedstawicielami innych gmin z terenu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego o awans do etapu wojewódzkiego.

Wiedza, jaką musieli się wykazać uczestnicy dotyczyła informacji na temat parków krajobrazowych: Popradzkiego i Beskidu Małego oraz obejmowała zakres wiedzy z geografii i biologii, a także sprawdzano umiejętność rozpoznawania gatunków ssaków występujących w Polsce.

Drużyna SP Jaszczurowa zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego, gdzie będzie musiała wykazać się wiedzą na temat wszystkich 11 parków krajobrazowych województwa małopolskiego. Uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto J. Zielińska, R. Kadela)


Informacja, 27.02.2024

II etap XXIII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Szanowni Państwo, w dniu 27 lutego 2024 r. w Urzędzie Gminy Mucharz odbył się II etap XXIII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Tegoroczne hasło konkursu to: „Ssaki Polski".

Organizatorami konkursu są Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Głównym celem konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy, dotyczącej parków krajobrazowych Polski, a także poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska.

Do II etapu konkursu zakwalifikowały się dwie drużyny z terenu Gminy Mucharz reprezentujące Szkołę Podstawową w Jaszczurowej oraz Szkołę Podstawową im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu.

W ramach II etapu konkursu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej uzyskali największą ilość punktów zdobywając I miejsce tym samym zakwalifikowali się do III etapu – parkowego.

Gratulujemy!

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto UG Mucharz)

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023