N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
1514
2154
4392
27816
57220
5843309

Dolina Karpia - ogłoszenia 2024

Dolina Karpia

Informacje i ogłoszenia z Doliny Karpia - ankiety, informacje o współpracy - zobacz poniżej.

Informacja, 19.02.2024

Uprzejmie informujemy, iż rusza VIII Nabór na użytkowników znaku promocyjnego Dolina Karpia, który odbędzie się w dniach od 4 do 25 marca br. do godz. 16:00 (edycja 2024). Zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system promocji i sprzedaży produktów i usług pod wspólnym znakiem promocyjnym Dolina Karpia.

Szczegółowe informacje zawarte są w poniższym linku:


Informacja, 31.01.2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Targach Turystycznych Doliny Karpia, które odbędą się 16 czerwca 2024 roku. Można zgłosić swoją atrakcję do Paszportu Targów Turystycznych, a także zostać wystawcą na Rynku w Zatorze. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy:

 


Informacja, 22.01.2024

Zostań wolontariuszem Doliny Karpia!
Chciałbyś/chciałabyś zostać wolontariuszem/ką Stowarzyszenia Dolina Karpia i zapoznać się z pracą organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia? A może chcesz poznać zasady realizacji funduszy europejskich? Interesują Cię sprawy lokalne, jesteś osobą otwartą, lubiącą wyzwania i pracę w zespole?

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza do współpracy! Dołącz do zespołu wolontariuszy Doliny Karpia. Chętnych do działania zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat działalności Stowarzyszenia Dolina Karpia oraz zasadach współpracy w ramach wolontariatu.

Stowarzyszenie Dolina Karpia jest organizacją pozarządową wykorzystującą fundusze europejskie i krajowe do promocji i rozwoju Doliny Karpia pod względem gospodarczym, społecznym i kulturowym. Przez kilkanaście ostatnich lat pośredniczyło w wydatkowaniu ponad 50 milionów złotych, które zostały przeznaczone na otwarcie i rozwijanie działalności gospodarczych, działalność instytucji kultury i organizacji pozarządowych, budowę i modernizację infrastruktury w gminach Doliny Karpia, a także promocję Doliny Karpia i jej produktów lokalnych. Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest do młodzieży w wieku od 16 do 25 roku życia mieszkającej w Dolinie Karpia (gminy: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Zator). Wolontariusze podpisują ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj świadczonej pracy, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę. Zakres zadań wykonywanych przez wolontariuszy obejmuje w szczególności:

 • promocję Doliny Karpia podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Dolina Karpia i instytucje kultury, z którymi Stowarzyszenie współpracuje
 • weryfikację narzędzi informacyjno-promocyjnych Stowarzyszenia Dolina Karpia
 • przygotowywanie konkursów promocyjnych dla mieszkańców i turystów
 • pomoc w realizacji programu marki lokalnej Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
 • pomoc w wyszukiwaniu dofinansowań na rzecz rozwoju Doliny Karpia
 • informowanie mieszkańców Doliny Karpia o dofinansowaniach w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju Doliny Karpia na lata 2023-2027
 • udział w Radzie Młodzieży Doliny Karpia
 • organizowanie pomocy osobom potrzebującym
 • organizowanie działań w zakresie ochrony zwierząt
 • realizację działań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Od każdej osoby współpracującej ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia wymagane są różnego rodzaju umiejętności. Ważne abyś zastanowił/a się, jaki zakres zadań Cię interesuje. Współpraca będzie korzystna dla obu stron, jeśli Stowarzyszenie połączy Twoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania z aktualnymi działaniami Stowarzyszenia Dolina Karpia. Zanim zgłosisz się do Stowarzyszenia, zapoznaj się z organizacją przeglądając stronę internetową www.dolinakarpia.org. Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą wolontariacką ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia skontaktuj się z Anną Świątek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Dolina Karpia poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysyłając dane kontaktowe, opis Twoich kompetencji i umiejętności, a także oczekiwań odnośnie do wolontariatu w Stowarzyszeniu Dolina Karpia.


Informacja, 12.01.2024

 1. Newsletter Doliny Karpia - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w załączniku: www.dolinakarpia.org/artykul/975/newsletter-co-nowego-w-dolinie-karpia
 2. Ankieta dla mieszkańców - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.dolinakarpia.org/artykul/973/ankieta-dla-mieszkancow
 3. Prosimy o o wypełnienie powyższej ankiety.

Informacja, 11.01.2024

Umowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027 podpisana!

11 stycznia 2024 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala podpisania umów na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętej Planem Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, w której uczestniczyliśmy wraz z innymi Lokalnymi Grupami Działania z województwa małopolskiego.

Wszystkie wielofunduszowe lokalne strategie rozwoju, które będą realizowane w naszym województwie opiewać będą łącznie na kwotę blisko 600 milionów złotych! W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia pozyskaliśmy 5 298 308 EURO, które pozwoli rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym i gospodarczym. Już w tym roku ruszą pierwsze nabory wniosków, w ramach których przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących przedsięwzięć:

1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (poprawa dostępu do małej niekomercyjnej infrastruktury publicznej: obiekty rekreacyjne, kulturalne, turystyczne)

1.2 Zapewnienie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w gospodarstwach rolnych (tworzenie lub rozwijanie gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, gospodarstw opiekuńczych)

1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych np. hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu)

2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (np. tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, usługi domowej opieki długoterminowej)

2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)

2.3 Srebrna gospodarka (podejmowanie lub rozwijanie działalności w zakresie np. prywatnych domów seniora i domów dziennego pobytu, wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i zdrowotnego, srebrnej turystyki)

3.1 Rozwój oferty produktów lokalnych (działania w zakresie rozwoju oferty produktów lokalnych np. budowa, remont, modernizacja, wyposażenie przestrzeni wykorzystywanej do przygotowania produktów lokalnych)

3.2 Wzrost zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi (projekty grantowe i operacje własne na działania w zakresie rozwoju zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi np. organizacja wydarzeń kulturalnych i informacyjnych, działania aktywizujące lokalne społeczności, organizacja konkursów, targów i wystaw dedykowanych produktom lokalnym i dziedzictwu kulturowemu).

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie strategii i oficjalnie rozpoczynamy kolejny etap w działalności naszego Stowarzyszenia!


Zobacz także

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023