N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Nasi harcerze na obozie w Pogorzelicy. Obóz Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
418
1268
15334
47924
62305
6154333

Dolina Karpia - ogłoszenia 2024

Dolina Karpia

Informacje i ogłoszenia z Doliny Karpia - ankiety, informacje o współpracy - zobacz poniżej.


Informacja, 20.06.2024

Spotkanie informacyjne "LSR w 2024 roku"
Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 26.06.2024 r. o godzinie 15:00 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze (Zator, Plac Jana Matejki 1). Wejście do budynku na poziomie terenu. Budynek posiada parking z miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością.

Na spotkaniu zostaną przedstawione informacje dotyczące możliwości dofinansowania projektów w ramach LSR na lata 2023 - 2027 oraz naborów planowanych w bieżącym roku.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu telefonicznie (tel. 33/841 05 84), drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 25.06.2024 r.

Stowarzyszenie Dolina Karpia zapewni równy dostęp do uczestnictwa w spotkaniu i komfortu jego uczestników. Dlatego prosimy osoby ze szczególnymi potrzebami o wypełnienie Formularza zgłoszenia szczególnej potrzeby.

Serdecznie zapraszamy.


Informacja, 25.05.2024

Co nowego w Dolinie Karpia – czyli kolejny numer newslettera Doliny Karpia. Prezentujemy drugi numer newslettera Doliny Karpia w roku a w nim najważniejsze wiadomości z ostatnich czterech miesięcy:

 • Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2023-2027
 • Marka lokalna Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
 • Harmonogram naborów wniosków w ramach LSR 2023-2027
 • Aktualnie realizowane projekty
 • Plan komunikacji z lokalną społecznością

Zachęcamy do zapisywania się na listę odbiorców naszego newslettera na www.dolinakarpia.org. Newsletter można pobrać ze strony:http://dolinakarpia.org/artykul/1003/newsletter-co-nowego-w-dolinie-karpia


Informacja, 13.03.2024

Kampania promocyjna „Rusza LSR!"

Stowarzyszenie Dolina Karpia 11 stycznia 2024 roku zawarło z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 (Europejski Fundusz Społeczny+, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia na lata 2023 – 2027 pozyskaliśmy 4 512 236,00 EURO, które pozwolą rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym i gospodarczym.

Przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących przedsięwzięć:

 • 1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (poprawa dostępu do niekomercyjnej infrastruktury publicznej: obiekty rekreacyjne, kulturalne, turystyczne)
 • 1.2 Zapewnienie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w gospodarstwach rolnych (tworzenie lub rozwijanie gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, gospodarstw opiekuńczych)
 • 1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych, np. hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu)
 • 2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (np. tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, usługi zgodne z zasadą deinstytucjonalizacji)
 • 2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)
 • 2.3 Srebrna gospodarka (podejmowanie lub rozwijanie działalności w zakresie np. prywatnych domów seniora i domów dziennego pobytu, wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i zdrowotnego, srebrnej turystyki)
 • 3.1 Rozwój oferty produktów lokalnych (działania w zakresie rozwoju oferty produktów lokalnych, np. budowa, remont, modernizacja, wyposażenie przestrzeni wykorzystywanej do przygotowania produktów lokalnych)
 • 3.2 Wzrost zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi (projekty grantowe i operacje własne na działania w zakresie rozwoju zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi, np. organizacja wydarzeń kulturalnych i informacyjnych, działania aktywizujące lokalne społeczności, organizacja konkursów, targów i wystaw dedykowanych produktom lokalnym i dziedzictwu kulturowemu).

Nabory w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021 – 2027 ruszą już w sierpniu bieżącego roku, a pierwsze nabory w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 zostaną uruchomione w grudniu.

W zakresie uzyskania dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Doliny Karpia istnieje możliwość bezpośrednich kontaktów z pracownikami biura Lokalnej Grupy Działania. Pracownicy Stowarzyszenia Dolina Karpia udzielają bezpłatnych porad potencjalnym beneficjentom w zakresie dofinansowania w ramach LSR, na wszystkich etapach przygotowania dokumentacji konkursowej (doradztwo w zakresie wypełniania wniosku o przyznanie pomocy, omówienia biznesplanu, przygotowania niezbędnych załączników, realizacji projektu, przygotowania wniosku o płatność, rozliczenia i monitoringu projektu).

Informacje udzielane są w siedzibie biura Stowarzyszenia Dolina Karpia (Zator, ul. Rynek 2) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie pod numerem telefonu: 33/841 05 84 bądź poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej LGD.

Informacja, 13.03.2024 Kampania promocyjna „Rusza LSR!"


Informacja, 19.02.2024

Uprzejmie informujemy, iż rusza VIII Nabór na użytkowników znaku promocyjnego Dolina Karpia, który odbędzie się w dniach od 4 do 25 marca br. do godz. 16:00 (edycja 2024). Zachęcamy wszystkie osoby prywatne, podmioty gospodarcze, organizacje społeczne i instytucje do włączenia się w system promocji i sprzedaży produktów i usług pod wspólnym znakiem promocyjnym Dolina Karpia.

Szczegółowe informacje zawarte są w poniższym linku:


Informacja, 31.01.2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Targach Turystycznych Doliny Karpia, które odbędą się 16 czerwca 2024 roku. Można zgłosić swoją atrakcję do Paszportu Targów Turystycznych, a także zostać wystawcą na Rynku w Zatorze. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy:

 


Informacja, 22.01.2024

Zostań wolontariuszem Doliny Karpia!
Chciałbyś/chciałabyś zostać wolontariuszem/ką Stowarzyszenia Dolina Karpia i zapoznać się z pracą organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia? A może chcesz poznać zasady realizacji funduszy europejskich? Interesują Cię sprawy lokalne, jesteś osobą otwartą, lubiącą wyzwania i pracę w zespole?

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza do współpracy! Dołącz do zespołu wolontariuszy Doliny Karpia. Chętnych do działania zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami na temat działalności Stowarzyszenia Dolina Karpia oraz zasadach współpracy w ramach wolontariatu.

Stowarzyszenie Dolina Karpia jest organizacją pozarządową wykorzystującą fundusze europejskie i krajowe do promocji i rozwoju Doliny Karpia pod względem gospodarczym, społecznym i kulturowym. Przez kilkanaście ostatnich lat pośredniczyło w wydatkowaniu ponad 50 milionów złotych, które zostały przeznaczone na otwarcie i rozwijanie działalności gospodarczych, działalność instytucji kultury i organizacji pozarządowych, budowę i modernizację infrastruktury w gminach Doliny Karpia, a także promocję Doliny Karpia i jej produktów lokalnych. Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest do młodzieży w wieku od 16 do 25 roku życia mieszkającej w Dolinie Karpia (gminy: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Zator). Wolontariusze podpisują ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj świadczonej pracy, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę. Zakres zadań wykonywanych przez wolontariuszy obejmuje w szczególności:

 • promocję Doliny Karpia podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Dolina Karpia i instytucje kultury, z którymi Stowarzyszenie współpracuje
 • weryfikację narzędzi informacyjno-promocyjnych Stowarzyszenia Dolina Karpia
 • przygotowywanie konkursów promocyjnych dla mieszkańców i turystów
 • pomoc w realizacji programu marki lokalnej Dolina Karpia i Ekomuzeum Doliny Karpia
 • pomoc w wyszukiwaniu dofinansowań na rzecz rozwoju Doliny Karpia
 • informowanie mieszkańców Doliny Karpia o dofinansowaniach w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju Doliny Karpia na lata 2023-2027
 • udział w Radzie Młodzieży Doliny Karpia
 • organizowanie pomocy osobom potrzebującym
 • organizowanie działań w zakresie ochrony zwierząt
 • realizację działań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Od każdej osoby współpracującej ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia wymagane są różnego rodzaju umiejętności. Ważne abyś zastanowił/a się, jaki zakres zadań Cię interesuje. Współpraca będzie korzystna dla obu stron, jeśli Stowarzyszenie połączy Twoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania z aktualnymi działaniami Stowarzyszenia Dolina Karpia. Zanim zgłosisz się do Stowarzyszenia, zapoznaj się z organizacją przeglądając stronę internetową www.dolinakarpia.org. Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą wolontariacką ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia skontaktuj się z Anną Świątek – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Dolina Karpia poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysyłając dane kontaktowe, opis Twoich kompetencji i umiejętności, a także oczekiwań odnośnie do wolontariatu w Stowarzyszeniu Dolina Karpia.


Informacja, 12.01.2024

 1. Newsletter Doliny Karpia - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w załączniku: www.dolinakarpia.org/artykul/975/newsletter-co-nowego-w-dolinie-karpia
 2. Ankieta dla mieszkańców - informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.dolinakarpia.org/artykul/973/ankieta-dla-mieszkancow
 3. Prosimy o o wypełnienie powyższej ankiety.

Informacja, 11.01.2024

Umowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027 podpisana!

11 stycznia 2024 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala podpisania umów na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętej Planem Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027 i programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, w której uczestniczyliśmy wraz z innymi Lokalnymi Grupami Działania z województwa małopolskiego.

Wszystkie wielofunduszowe lokalne strategie rozwoju, które będą realizowane w naszym województwie opiewać będą łącznie na kwotę blisko 600 milionów złotych! W ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Doliny Karpia pozyskaliśmy 5 298 308 EURO, które pozwoli rozwinąć nasz region pod względem społecznym, turystycznym i gospodarczym. Już w tym roku ruszą pierwsze nabory wniosków, w ramach których przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje będą mogły korzystać ze środków na rozwój Doliny Karpia w ramach następujących przedsięwzięć:

1.1 Rozwój infrastruktury wypoczynkowej (poprawa dostępu do małej niekomercyjnej infrastruktury publicznej: obiekty rekreacyjne, kulturalne, turystyczne)

1.2 Zapewnienie atrakcyjnych miejsc wypoczynku w gospodarstwach rolnych (tworzenie lub rozwijanie gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, gospodarstw opiekuńczych)

1.3 Rozwój oferty usługowej w zakresie wypoczynku (podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej dotyczącej usług wypoczynkowych np. hotelarstwo i zakwaterowanie, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu)

2.1 Zapewnienie opieki i wsparcia dla szczególnie potrzebujących (np. tworzenie nowych oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, usługi domowej opieki długoterminowej)

2.2 Poprawa aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców (działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, np. kursy i szkolenia zawodowe, poradnictwo zawodowe, treningi kompetencji)

2.3 Srebrna gospodarka (podejmowanie lub rozwijanie działalności w zakresie np. prywatnych domów seniora i domów dziennego pobytu, wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i zdrowotnego, srebrnej turystyki)

3.1 Rozwój oferty produktów lokalnych (działania w zakresie rozwoju oferty produktów lokalnych np. budowa, remont, modernizacja, wyposażenie przestrzeni wykorzystywanej do przygotowania produktów lokalnych)

3.2 Wzrost zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi (projekty grantowe i operacje własne na działania w zakresie rozwoju zainteresowania kulturą i produktami lokalnymi np. organizacja wydarzeń kulturalnych i informacyjnych, działania aktywizujące lokalne społeczności, organizacja konkursów, targów i wystaw dedykowanych produktom lokalnym i dziedzictwu kulturowemu).

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie strategii i oficjalnie rozpoczynamy kolejny etap w działalności naszego Stowarzyszenia!


Zobacz także

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023