N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

GOKiC Mucharz

100 lat niepodległości

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
135
1026
7324
9575
36863
5733781

Gmina Mucharz ze środkami na Ekopracownię

 Gmina Mucharz ze środkami na Ekopracownię

Wójt Gminy informuje, że Gmina Mucharz otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dofinansowanie na utworzenie Ekopracowni w Świnnej Porębie.

Gmina Mucharz ze środkami na Ekopracownię

Środki pozyskano w ramach naboru z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na zadania z zakresu wyposażenia i utworzenia EKOPRACOWNI w obszarze tematycznym „odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna". Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 000 zł. Koszt całkowity projektu wynosi 83 340 zł.

W ramach zadania planowane jest utworzenie nowoczesnej ekopracowni, która będzie przestrzenią dla uczniów i mieszkańców z terenu Gminy Mucharz do nauki i rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz podejmowania inicjatyw ekologicznych.

Pracownia zostanie wyposażona w sprzęt multimedialny, sprzęt laboratoryjny, pomoce dydaktyczne, tablice edukacyjne, informacyjne i interaktywne oraz nowe meble.

Zadanie wpłynie na atrakcyjność nauczania, proces lekcyjny będzie ciekawszy, a tym samym zwiększy się aktywność uczniów stanowiąca niezbędny warunek gwarantujący pełne poznanie wiedzy w zakresie ekologii, zrozumienie i przyswojenie jej oraz umiejętne wykorzystanie w życiu codziennym. W ramach projektu Nauczyciele zaplanowali proekologiczne scenariusze lekcyjne, których celem jest troska o klimat oraz środowisko. Podobne inicjatywy były już realizowane w szkole, co można zobaczyć na filmie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ukazującego działania na rzecz ochrony środowiska podejmowane w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Świnnej Porębie:

Gmina Mucharz ze środkami na Ekopracownię

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023