N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Facebook Gmina Mucharz

GOKiC Mucharz

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

Solidarni z Ukrainą!

100 lat niepodległości

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
769
2038
4313
46001
63080
6090105

11 listopada 2023 w Mucharzu

11 listopada 2023 w Mucharzu

11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości – co weszło już do tradycji – spotkali się mieszkańcy gminy Mucharz, by uczcić tę uroczystość.

Pod Obeliskiem Niepodległości w Mucharzu

W piątek 11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, radni, delegacje gminnych szkół, OSP, ZHP, dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Mucharz. Harcerze rozdawali biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe ulotki i śpiewniki.

Apel ku pamięci

O godzinie 17.30 odbył się apel niepodległościowy. Na warcie przy Obelisku stanęli harcerze z proporcami drużyny. Obecne były poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i gminnych szkół. Po odśpiewaniu hymnu Delegacje Urzędu Gminy z Panią Wójt Renatą Galarą, Sekretarzem Gminy p. Urszulą Schmitz, Przewodniczącym Rady Gminy p. Pawłem Sukiennikiem i radnymi, przedstawiciele GOKiC w Mucharzu, Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół, harcerze oraz młodzież szkolna i mieszkańcy gminy złożyli pod Obeliskiem Niepodległości wiązanki kwiatów i znicze. Wzruszające pieśni patriotyczne: „Szary mundur" i „Dziewczyna z granatem" zaśpiewały harcerki – pionierka Marlena Szczurek, ochotniczka Małgorzata Szczygieł i ochotniczka Ada Mika. Na koniec odpalono race, biało-czerwone dymy zasnuły niebo nad Mucharzem....

Msza w intencji Ojczyzny

O godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha została odprawiona przez ks. proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego i ks. prałata Jana Marcisza msza święta koncelebrowana za Ojczyznę. Po mszy świętej odśpiewano wspólnie pieśni patriotyczne.

Podziękowania
Wójt Gminy Mucharz pani Renata Galara na zakończenie apelu pod obeliskiem wyraziła serdeczne podziękowania organizatorom oraz uczestnikom uroczystości. (D.Polan)

„Pragnę serdecznie podziękować harcerzom za coroczną organizację tej pięknej uroczystości pod naszym Obeliskiem Niepodległości. Dziękuję księdzu proboszczowi Krzysztofowi Strzelichowskiemu za odprawiane w intencji Ojczyzny msze. Dziękuję za uświetnianie obchodów pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół podstawowych gminy, wszystkim delegacjom i Wam, drodzy mieszkańcy. Życzę miłego świętowania razem z Niepodległą".

Renata Galara, Wójt Gminy Mucharz

Święto Niepodległości w Mucharzu (foto ZHP Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Wybory samorzadowe

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Portal Mapowy

System Informacji Przestrzennej

RODO - polityka prywatności

Zwierzaki poszukują właścicieli

Środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Mucharz

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

Czyste Powietrze

Dolina Karpia

Sprawdź - jak załatwić sprawę

WFOŚiGW

Igrzyska Europejskie Kraków 2023