N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
76
683
2057
4730
20958
5078993

Wyjazd do Rumunii

Wyjazd do Rumunii

W dniach 2-5 września delegacja z Gminy Mucharz wzięła udział w polonijnych uroczystościach dożynkowych w Nowym Sołońcu w Rumunii.

Wyjazd do Rumunii

Jak co roku w tym miejscu bardzo licznie zebrali się Polacy z tego kraju. Wyjazd naszej delegacji był odpowiedzią na zaproszenie primara gminy partnerskiej Manastiera Humorului Pana Viorel Croitoru oraz polonii, która tam mieszka.

Głównym celem wyjazdu był udział w uroczystościach dożynkowych oraz uczestnictwo na oficjalnych spotkaniach organizowanych przy tej okazji. W delegacji wzięli udział Wójt Gminy Mucharz, radni Gminy, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciel oświaty oraz siedmioosobowa dziecięca kapela ludowa „Kozinianie" pod kierownictwem instruktora z WDK Koziniec.

Spotkania z Polonią

W pierwszym dniu pobytu odbyła się msza święta w kościele polskim św. Jana Pawła II w miejscowości Poljana Mikuli oraz spotkanie ze społecznością polską w Domu Polskim. Podczas tego spotkania polska i rumuńska młodzież z tej miejscowości ubrana w tradycyjne ludowe stroje zaprezentowała polskie tańce ludowe oraz regionalne pieśni. W występach brał udział dziecięcy zespół „Mali Polanie". Była to wspaniała okazja do rozmów o tradycji i kulturze polskiej. Nasza zaprzyjaźniona polonia z Manastiera Humorului bardzo dba o to, aby ich dzieci i młodzież poznawały i kultywowały zwyczaje i tradycje polskie.

Dożynki

W kolejnym dniu odbyły się uroczystości dożynkowe w Nowym Sołońcu, które rozpoczęły się od mszą świętą w kościele pw. Ducha Św. Mszę odprawił zaproszony specjalnie na tę okazję delegat ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej biskup Wiesław Lechowicz. W uroczystościach dożynkowych udział wzięli Konsul RP Jarosław Szkirpan, polscy żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii oraz licznie przybyli mieszkańcy regionu Bukowina. Po uroczystościach wszyscy uczestnicy orszakiem dożynkowym udali się do Domu Polskiego na występy zespołów dziecięco-młodzieżowych tamtejszej polonii. Gminę Mucharz godnie reprezentowała dziecięca kapela ludowa „Kozinianie".

Wyjazd do Rumunii (foto UG Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie