N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
431
650
4735
10394
21450
5043854

Narodowe czytanie 2021

Narodowe czytanie 2021

3 września Biblioteki Publiczne Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu uczestniczyły w corocznie organizowanej akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie - GOKiC Mucharz

3 września Biblioteki Publiczne Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu uczestniczyły w corocznie organizowanej akcji Narodowe Czytanie. W tym dniu w Świetlicy Wiejskiej w Mucharzu, w WDK w Jaszczurowej oraz w Świnnej Porębie w ramach jubileuszowej, dziesiątej odsłony akcji zorganizowane zostało wspólne czytanie Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Pracownicy GOKiC przygotowali piękne scenerie a sale widowiskowe zamieniły się w salony mieszczańskiego wnętrza. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalność i pomysłowość wydarzeń oraz zdolności aktorskie osób czytających.

W Domach Kultury

W WDK Świnna Poręba do wspólnego czytania aktywnie włączyli się seniorzy z Domu Seniora ze Świnnej Poręby. W Świetlicy Wiejskiej w Mucharzu Moralność Pani Dulskiej została odczytania na scenie przez lokalnych mieszkańców, którzy wcielili się w bohaterów utworu. Z kolei w Jaszczurowej wydarzenie przybrało formę pięknego przedstawienia. Dla wszystkich uczestników wydarzenia zostały przygotowane poczęstunki, była smaczna kawa i słodkości.

Dyrekcja GOKiC Mucharz składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które aktywnie wzięły udział w akcji Narodowe Czytanie, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku, zainicjowana została przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano m.in. dzieła Aleksandra Fredry, "Potop" i "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, polskie nowele oraz Balladynę.

Na tegoroczną, jubileuszową lekturę została wybrana Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Utwór ten został napisany jesienią 1906 roku i bardzo szybko stał się popularny, uważany jest za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie.

Narodowe Czytanie (foto GOKiC Mucharz)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

WFOŚ w Krakowie