N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Rezerwacja kortów

Koronawirus - informacje i zalecenia

#SzczepimySię

Fundusze Europejskie dla turystyki

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
596
752
2894
18373
20608
5208174

Ferie 2015 - Konkurs Pieśni Ludowej

W sobotę 28 lutego 2015 r. na scenie GOKiC w Mucharzu odbył się Dziecięcy Konkurs Pieśni Ludowej.

Konkurs był podsumowaniem trwającego od 22.02.2015 r. na terenie Gminy Mucharz Dziecięcego Festiwalu Produktu Lokalnego, w ramach którego we wszystkich świetlicach wiejskich GOKiC w Mucharzu zorganizowane zostały wystawy produktów lokalnych oraz warsztaty dla dzieci „Bukiety porami roku".
Imprezę prowadziła p. Brabara Mosór – przedstawicielka GOKiC w Mucharzu.

Podczas konkursu swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci w wieku od 3 do 12 lat z terenu LGD Gościniec 4 żywiołów. Pieśni były bardzo zróżnicowane - począwszy do tych, które dobrze są wszystkim znane po przez takie, które zgromadzeni widzowie słyszeli po raz pierwszy. Niektóre dzieci, pięknie ubrane w ludowe stroje występowały a' capella inne prezentowały się na bardzo wysokim poziomie przygrywając na swoich instrumentach. Najmłodszymi uczestnikami było troje dzieci w wieku 3 lat, którzy pomimo młodego wieku – trochę z pomocą swoich mam ale bez tremy bardzo pięknie wystąpili.

Praca jury była bardzo trudna ponieważ wszyscy uczestnicy zasługiwali na uznanie i trudno było wybrać tych najlepszych. Członkami jury byli Janusz Pustuła - laureat szansy na sukces w 1998 r Łukasz Rolka – gitarzysta zespołu „Do oporu" z Mucharza oraz Wioletta Rupa – koordynator projektu.
Werdykt jury został ogłoszony następująco:

  • I mce – Zuzanna Mikołajek
  • II mce – Dominik Bojęś
  • III mce – Zosia Woźniak /3 lata/

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla widzów przygotowane zostały ciepłe napoje oraz pyszne ciasteczka. Dziecięcy Festiwal Produktu Lokalnego był częścią projektu realizowanego przez GOKiC w Mucharzu pt. „Wyposażenie świetlic wiejskich w Mucharzu, Jaszczurowej, Kozińcu, Świnnej Porębie i w Skawcach w sprzęty oraz przeprowadzenie Dziecięcego Festiwalu Produktu Lokalnego" współfinansowanego w ramach działania Osi 4 – LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe projekty" wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia „Gościniec 4 Żywiołów" w ramach którego do świetlic wiejskich z terenu Gminy Mucharz zakupione zostały sprzęty nagłaśniające, mikrofony nagłowne, laptopy, rzutniki i ekrany. Partnerem projektu było Stowarzyszenie „KLEKS" oraz KGW ze Świnnej Poręby.

foto GOKiC Mucharz

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Zwierzaki poszukują właścicieli

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekomucharz

Aktualna jakość powietrza

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminy Partnerskie

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Czyste Powietrze

WFOŚiGW