N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Ogłoszenia spoza gminy

"DZIAŁAJ Z NAMI - SENIORAMI!"

Informujemy o projekcie "Rozwijamy wolontariat seniorów w Małopolsce". Projekt skierowany jest do osób w wieku 60+ zamieszkujących teren województwa małopolskiego.

W ramach projektu zapraszamy grupy seniorów do udziału w konkursie "DZIAŁAJ Z NAMI-SENIORAMI!", w ramach którego mają możliwość otrzymania wsparcia merytorycznego i finansowego na realizację własnych akcji wolontariackich w swoim środowisku lokalnym.

Anna Rodacka, Wiceprezes Zarządu

 • Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
 • tel: +48 603 332 868 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • KRS 0000528791, NIP 675 151 10 98, REGON 360148057
 • www.wolontariat.org.pl/krakow
 • www.facebook.com/wolontariatkrakow

Małopolski Festiwal Innowacji

w dniach 15-21 maja odbędzie się kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Województwo małopolskie wraz z partnerami przygotowuje kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń skierowanych głównie do przedsiębiorców, pracowników naukowych, studentów oraz wszystkich innych zainteresowanych szeroką tematyką innowacji.

Obecnie pracujemy nad programem wydarzenia oraz rekrutujemy partnerów. Na tę chwilę jest już ich ok. 30. Partnerem mogą być firmy, instytucje otoczenia biznesu, uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, stowarzyszenia, fundacje, a także jednostki samorządu terytorialnego.

Więcej informacji:

 • Jacek Młynarz
 • Inspektor
 • Zespół Monitorowania i Zarządzania RSI
 • tel.: +48 12 63 03 393

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej

Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu" z Limanowej we współpracy z Urzędem Miasta Limanowa organizuje „Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej". Jarmark zaplanowany jest w dniach 7-8 kwietnia 2017r., a odbędzie się na Placu Targowym zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Targowej i ul. Bulwary w Limanowej. Partnerem Imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wojewódzki Jarmark Wielkanocny w Limanowej będzie doskonałą okazją do prezentacji wielkanocnych ozdób i wyrobów ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, a także małopolskich produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych, ponadto stworzy możliwość prezentacji dorobku kulturowego regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzeniu towarzyszyć będą także pokazy obrzędów wielkanocnych, mini koncert orkiestry, chóru bądź innego zespołu, konkurs na stół wielkanocny oraz degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, warsztaty Wielkanocno-wiosennej dekoracji, a także zajęcia dla najmłodszych.

Mając na uwadze potrzebę ochrony i popularyzacji dziedzictwa kulturowego związanego z Świętami Wielkanocnymi, Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu" organizuje wiele ciekawych i różnorodnych konkursów poprzedzających Jarmark Wielkanocny. Wszystkie organizowane konkursy skierowane są do osób zamieszkujących teren województwa małopolskiego tj. dorośli, młodzież, dzieci.

Więcej informacji:

 • tel. 720-862-221

Spot promocyjny Funduszy Europejskich w Małopolsce

Spot pokazuje region innowacyjny, przedsiębiorczy, atrakcyjny turystycznie o wyjątkowym bogactwie kulturowym i ogromnym potencjale ludzkim, miejsce dla kreatywnych i zdolnych ludzi, efektywnie wykorzystujący fundusze Unii Europejskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=BknEEDn86PY

 • Katarzyna Balicka
 • Inspektor
 • Zespół Komunikacji Marketingowej Funduszy Europejskich
 • tel.: +48 12 29 90 705

Bon edukacyjny

Poniżej przesyłamy link z informacją na temat bonu edukacyjnego – konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/zdobadz-bon-edukacyjny

 • Piotr Hertig
 • Kierownik Agendy Zamiejscowej UMWM w Oświęcimiu
 • tel.: +48 33 84 33 928

Projekt Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej MOWES Subregion Małopolska Zachodnia

Uprzejmie informujemy, że dnia 23 stycznia 2017 roku rozpoczęliśmy pierwszy nabór Grup Inicjatywnych złożonych z osób fizycznych lub prawnych, w tym JST zainteresowanych uruchomieniem przedsiębiorstwa społecznego. W projekcie Grupa Inicjatywna może uzyskać wsparcie szkoleniowo-doradcze i dotację na utworzenie lub przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego (w tym spółdzielni socjalnej).
• CO OFERUJEMY?

 • kompleksowe szkolenia oraz indywidualne doradztwo przygotowujące do stworzenia biznesplanu oraz założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego;
 • wsparcie finansowe na założenie/przystąpienie/zatrudnienie w przedsiębiorstwie społecznym dla uczestników projektu w kwocie 23.000 zł na każde utworzone miejsce pracy, maksymalnie 115 000,00 zł na jeden podmiot;
 • wsparcie pomostowe finansowe w maksymalnej kwocie 1.850 zł miesięcznie na każde utworzone miejsce pracy w nowopowstałym przedsiębiorstwie;
 • wsparcie pomostowe merytoryczne udzielane zgodnie z indywidualnymi potrzebami po utworzeniu przedsiębiorstwa społecznego m.in. doradztwo biznesowe, prawne i księgowe.

Termin zakończenia pierwszego naboru - 6 lutego 2017 roku (decyduje data wpływu).

www.es.malopolska.pl/owesy/subregion-zachodni/wsparcie-finansowe/


Załóż firmę przez telefon!

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon! Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Załóż firmę przez telefon - Jak to działa?

W trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, klient otrzyma sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy. Urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży do podpisu. Całą rejestrację można wykonać również w pełni elektronicznie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny. Załóż firme przez telefon to pierwsze tego typu rozwiązanie w polskiej administracji publicznej.

Ministerstwo przypomina o ważnych obowiązkach

Celem nowych proaktywnych usług Ministerstwa Rozwoju jest aktywne informowanie przedsiębiorców. W styczniu akcja obejmie firmy zajmujące się sprzedażą alkoholu i odbieraniem odpadów , które do końca miesiąca mają obowiązek złożenia sprawozdań. Przedsiębiorcy uzyskają m.in. informacje o tym, jak wykonać wszystkie obowiązki drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu biznes.gov.pl.

Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl

Nowe usługi realizowane są przez nowoczesne Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl, nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju. Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających prowadzić i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy. Centrum obsługuje użytkowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz serwisu biznes.gov.pl.

Kontakt:

 • Ministerstwo Rozwoju
 • Departament Gospodarki Elektronicznej
 • Plac Trzech Krzyży 3/5, 00–507 Warszawa
 • tel.: 801 055 088
 • Chat: www.biznes.gov.pl/pomoc
 • FB: www.facebook.com/biznesgovpl
 • WWW: www.biznes.gov.pl

Szanowni Państwo,

w imieniu Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - Pani Małgorzaty Mrugały, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty, który tradycyjnie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 stycznia 2017 r. w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (parter, ul. Kanonicza 12).

Początek roku to nowe zasady, programy i konkursy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi. Szczegółowe informacje na www.wfos.krakow.pl.

Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji. Odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy z jakich środków skorzystać i w jakich zakresach. Zapraszamy!

Kolejne terminy Dni Otwartych ogłaszane będą na stronie www.wfos.krakow.pl oraz na https://www.facebook.com/dniotwartewfosigwwkrakowie


Projekt "BO JAK NIE WY, TO KTO?"

Rekrutacja prowadzona będzie na terenie Małopolski Zachodniej w sposób ciągły aż do zakwalifikowania planowanej liczby uczestników, nie dłużej jednak niż do 31 października 2017 roku.

Projekt indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej młodych mieszkańców Małopolski Zachodniej współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Grupą docelową naszego projektu stanowią młodzi w wieku 15-29 lat zamieszkujący tereny Małopolski Zachodniej (powiaty: olkuski, oświęcimski, wadowicki oraz chrzanowski), bierni zawodowo, którzy w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej, nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym oraz nie szkolą się. Projekt kierujemy przede wszystkim do osób poniżej 24 roku życia, o niskich kwalifikacjach oraz z niepełnosprawnością.

W ramach projektu oferujemy:

 • - szkolenia zawodowe plus stypendium szkoleniowe
 • - płatne staże
 • - opieka mentora
 • - pomoc w zakresie określenia ścieżki zawodowej
 • - pośrednictwo pracy
 • - dofinansowanie przejazdów
 • - środki na zmianę miejsca zamieszkania –bon na zasiedlenie

Więcej informacji:


Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem: „Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!" Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody – tablet, kamera sportowa oraz kamera internetowa! Dla szkoły laureata zostanie ufundowany dron!
Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z woj. małopolskiego. Prace konkursowe (zdjęcie lub film) o tematyce zdrowego odżywiania należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście za pośrednictwem swojej szkoły (załącznik nr 1 regulaminu) na adres:

 • Agencja Rynku Rolnego
 • Oddział Terenowy w Krakowie
 • ul. Mogilska 104
 • 31-546 Kraków
 • w terminie do 30.11.2016r. Każda szkoła podstawowa może przesłać tylko jedną pracę.
 • Regulamin konkursu: www.arr.gov.pl

Włącz się w obieg

Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Osób po Endoprotezoplastyce Biodra „BIODERKO", realizuje projekt „Włącz się w obieg". Celem projektu jest zwiększenie szans zatrudnienia ludzi w wieku 15-29 lat, należących do grupy NEET, będących jednocześnie osobami biernymi zawodowo, zamieszkałych w województwie małopolskim (w rozumieniu KC), poprzez trwałe zintegrowanie ich z rynkiem pracy.

Więcej informacji:


Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców zaprasza na Kursy

Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców zaprasza na Kursy.

Więcej informacji:


Służba Celna ostrzega!

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe. Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych. 

O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

 • Telefon interwencyjny Służby Celnej: 800-060-000;
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • telefon: kom. 502 726 213
 • 12 62 90 587

Fundacja Wspomagania Wsi

Zapraszamy do Witryny Wiejskiej

Fundacja Wspomagania wsi

Więcej informacji:

 • ul. Bellottiego 1
 • 01-022 Warszawa
 • tel. 22 636 25 71-75
 • fax. 22 636 62 70

TY kreujesz swoją karierę

Projekt skierowany jest do osób biernych zawodowo, (także niepełnosprawnych, posiadających niskie kwalifikacje i małe doświadczenie zawodowe) zamieszkujących teren województwa małopolskiego, które nie ukończyły jeszcze 29 r.ż.

W ramach wsparcia w projekcie uczestnicy zostaną objęci:

Obligatoryjnie:
- identyfikacją potrzeb i diagnozowaniem możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego
- kompleksowym i indywidualnym pośrednictwem pracy w zakresie wyboru zawodu
- poradnictwem zawodowym w zakresie planowania kariery

Ponadto uczestnicy zostaną objęci fakultatywnie:
- bonem (szkoleniowym, zatrudnieniowym lub stażowym)
- szkoleniem zawodowym i 5 miesięcznym stażem zawodowym

Więcej informacji:


Niepełnosprawny pracownik 30+

Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek do projektu „Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego" realizowanego przez Kontraktor Sp. z o.o. w partnerstwie z Clar System S.A. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Niepełnosprawny pracownik 30+ (...)" ma na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i skierowany jest do 30 osób niepełnosprawnych w wieku 30 lat i więcej, biernych zawodowo lub bezrobotnych, zamieszkujących województwo małopolskie.

Biuro Projektu: Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego

Więcej informacji:

 • Katarzyna Ungeheuer
 • ul. Bajana 4, 31-465 Kraków
 • Tel. 882042781
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • www.kontraktor.biz.pl

Niepełnosprawni aktywni na rynku pracy

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra ogłasza rekrutację do projektu „Niepełnosprawni aktywni na rynku pracy".

 • Termin rekrutacji: od 27 czerwca do 8 lipca 2016 r., w godz. 9:00-15:00
 • Miejsce rekrutacji: ul. Krakowska 13 i ul. Św. Anny 5, 33-100 Tarnów.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby spełniające łącznie poniższe kryteria:

 • w wieku 30+;
 • niepełnosprawne posiadające oświadczenie o niepełnosprawności: ksero orzeczenia lub innego dokumentu poświadczającego stan zdrowia wydany przez lekarza (orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia);
 • mieszkające na terenie województwa małopolskiego;
 • bezrobotne (zaświadczenie z powiatowego urzędu pracy dot. zarejestrowania jako osoba bezrobotna) lub bierne zawodowo, w tym osoby opiekujące się osobami zależnymi.

Więcej informacji:


Działaj z nami - seniorami!

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie realizuje konkurs „Działaj z nami - seniorami!". Konkurs skierowany jest do osób w wieku 60+ zamieszkujących teren województwa małopolskiego.

Celem konkursu „Działaj z nami - seniorami!" jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez grupy seniorów. Tematyka akcji może być dowolna, dostosowana do umiejętności członków grup oraz potrzeb środowiska w jakim działają, np. piknik senioralny, warsztaty kulinarne, sadzenie roślin w parku, zajęcia międzypokoleniowe itp.

Więcej informacji:

 • Agnieszka Iwan
 • Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
 • tel: +48 577 472 451
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • www.wolontariat.org.pl/krakow
 • www.facebook.com/wolontariatkrakow

Projekt „Siła kompetencji"

Instytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o. wraz z Partnerem, zaprasza do udziału w projekcie Siła kompetencji realizowanego w ramach Podziałania 8.4.2 Adaptacja do zmian, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie od 01.05.2016-30.04.2018.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pozostające bez zatrudnienia, które zostały ZWOLNIONE Z PRACY Z PRZYCZYN LEŻĄCYCH PO STRONIE PRACODAWCY, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

W ramach projektu oferujemy:

 • Bezzwrotne dotacje w wysokości do 23 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej, wraz ze wsparciem szkoleniowo-doradczym;
 • Szkolenia zawodowe oraz płatne staże zawodowe w renomowanych firmach na terenie woj. małopolskiego (stypendium stażowe do 1,7 tys. zł);
 • Doradztwo zawodowe i psychologiczne;
 • Pośrednictwo pracy;
 • Wsparcie towarzyszące (catering na szkoleniach, zwrot kosztów dojazdu, stypendia szkoleniowe (dla 50 % UP)).
 • Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Uczestnika Projektu kierunkujące na właściwą ścieżkę wsparcia!
 • Uczestnictwo w projekcie jest BEZPŁATNE!!!

Więcej informacji:
Instytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o.
ul. Łężce 23, 30-614 Kraków
tel/fax. 12 423 66 90
Sławomir Kubik: 667-668-434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Zatrudnienie osób młodych

Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. ogłasza nabór Uczestników Projektu Aktywna Młodzież Małopolski Zachodniej, realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia osób młodych.

Więcej informacji:


Projekty Aktywna młodzież oraz Nowy start

Projekty dotyczą osób młodych oraz osób zwolnionych (lub zagrożonych zwolnieniem) z pracy m.in. z powiatu wadowickiego. Zainteresowane osoby mogą otrzymać od nas dotacje na rozpoczęcie własnej działalności, oferty pracy i staży oraz mogą podnieść swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia.

Poniżej linki do stron internetowych projektów:

Więcej informacji:

 • Damian Nowotarski
 • tel. 33 8447344
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Portal "Pierwsze Kroki"

Chcielibyśmy Państwu przedstawić Jedyny w swoim rodzaju bezpłatny Portal który jest przeznaczony dla każdego, kto potrzebuje wsparcia w dziedzinie wychowania bądź też dla osób, które pragną podzielić się swoją wiedza i zdobytym doświadczeniem.

Nasz Portal nie jest tworem jednej osoby, jest to strona, która ciągle się rozwija dzięki każdemu aktywnemu użytkownikowi. Młode Mamy mogą się na nim wymieniać swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Ważnym aspektem tego przedsięwzięcia jest to, iż jest to całkowicie darmowe miejsce porad dla rodziców z całej polski. Dodatkowo co miesiąc trójka najbardziej aktywnych rodziców w nagrodę za udzielanie porad innym otrzymuje nagrody.

Nasz projekt ma na celu zapewnienie informacji przede wszystkim młodym rodzicom, którzy mogą zadać wszelkie pytania i uzyskać błyskawicznie odpowiedź od innych rodziców. Jesteśmy przekonani iż Portal "Pierwsze Kroki" to ciekawe miejsce dla wszystkich rodzin z terytorium Państwa Gminy.

Więcej informacji:

 • Dawid Wołowicz
 • ul. Felicjanek 10/17
 • 31-104 Kraków
 • tel/fax (12) 421-29-41
 • 605 548 155
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • pierwszekroki.czasdzieci.pl

Współpraca przy kształtowaniu regionalnego systemu sprzedaży produktów lokalnych – Produkt Lokalny z Małopolski

Przedstawiamy propozycje kolejnych możliwych, wspólnych działań, które pozwolą rolnikom z małych, małopolskich gospodarstw wypracować dodatkowe dochody, a konsumentom ułatwić zakupy dobrej, zdrowej żywności. Po 2 latach pracy nad budowaniem lokalnego systemu sprzedaży w ramach projektu Produkt Lokalny Małopolska, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska proponuje rolnikom, z którymi Państwo współpracujecie możliwości sprzedaży w kilku miejscach w Krakowie.

Współpracujemy z kilkudziesięcioma rolnikami z Małopolski, organizując miejsca sprzedaży dla dobrej jakości produktów lokalnych - pochodzących z gospodarstw ekologicznych (certyfikowanych) lub objętych produkcją integrowaną, bądź też prowadzonych metodami tradycyjnymi.

Więcej informacji, przyjmowanie zgłoszeń:

 • Małgorzata Rudnicka
 • 12 430 24 43 w. 16
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • http://www.produktlokalny.pl/pl/

Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO - ogłoszenie

Dopuszczony jest obrót materiałem siewnym kukurydzy MON 810, to gwarantuje międzynarodowym korporacjom nasze prawo, ale równocześnie zgodnie z naszym prawem tak jak i w zeszłym roku nie wolno stosować materiału siewnego GMO. Złamanie prawa zakazu stosowania materiału siewnego GMO pociągnie za sobą poważne skutki finansowe dla rolnika takie jak zniszczenie na własny koszt nielegalnej uprawy. Rolnik będzie musiał także zapłacić karę pieniężną równą 200% ceny materiału siewnego. Ponadto na podkreślenie zasługuje fakt, iż nielegalne wysiewanie ziarna GMO stanowi nieodwracalne zagrożenie dla środowiska.

GMO opis MON 810, GMO, kukurydza transgeniczna, odmiana odporna na omacnicę prosowiankę, odmiana kukurydzy YieldGard, która zawiera białko owadobójcze, czy obecne już w zeszłorocznych katalogach odmiany Kuratus i Kvalitas YG. Producent powinien na opakowaniu informować rolnika, czy jest to naturalny materiał siewny, czy tez GMO.

W tym roku lista zakazanych odmian została uaktualniona i dopisano, nowe odmiany kukurydzy MON 810. Nowe zakazane odmiany:

 • 1) DKC4796YG";
 • 2) EG6104KDDZ, EL6515KDDZ";
 • 3) LG30395YG,LG30490YG";
 • 4) MAS 62YG";
 • 5) P083 7Y";
 • 6) PR34A27' ;
 • 7) 54YG .

Należy wspierać rolników, informować o zakazie jak i udzielić pomocy w zakupie naturalnego materiału siewnego, wolnego od GMO w centralach nasiennych, które w 100% gwarantują czystość genetyczną swojego materiału siewnego.

Z poważaniem

Anna Szmelcer
Przewodnicząca
Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO


Zielona firma

Firma EVACO wraz z Państwową Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z sektora turystyki do udziału w projekcie Zielona firma. Projekt realizowany będzie w 5 województwach: małopolskim, podkarpackim, opolskim, śląskim i dolnośląskim. W ramach szkoleń i doradztwa Uczestnicy dowiedzą się min.: w jaki sposób z korzyścią dla firmy wspierać Jej rozwój w trosce o środowisko, jak osiągać wyższe zyski wspierając rozwiązania proekologiczne oraz jak w zgodzie z etyką biznesu rozwijać i promować rozwiązania ekologiczne.

Więcej informacji:

 • www.zielonafirma.eu 
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 • tel. 608 69 52 87

„Razem Możemy Więcej"

Informujemy, że została uruchomiona VIII edycja Programu „Razem Możemy Więcej". „Razem Możemy Więcej” to program grantowy, w ramach którego można uzyskać wsparcie finansowe na realizację projektów obejmujących:

 • rozwój kulturowo–historycznego dziedzictwa regionu, zwłaszcza w zakresie kultywowania tradycji, zachowania obrzędów i ginących zawodów, troski o zabytki kultury materialnej i niematerialnej, itp.,
 • ochronę i promocję zdrowia,
 • inicjatywy społeczne na rzecz budowy małej infrastruktury drogowej (np. ścieżki rowerowe, chodniki, wiaty) służące m.in. poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej informacji


Stypendia

Fundacja Dobra Sieć od 7 lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informujemy o wszystkich programach stypendialnych, w tym  oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, doktorantów, artystów i sportowców.

Więcej informacji:

 • Serwis www.mojestypendium.pl
 • Fundacja Dobra Sieć
 • ul. Marszałkowska 6/17
 • 00-590 Warszawa
 • tel. 22 825 22 70

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

W celu zachęty Pań do wykonywania badań organizujemy konkurs profilaktyczny "Badam się więc mam pewność". Każda kobieta, która wykona badanie profilaktyczne (mammografię (panie w wieku 50 -69 lat), cytologię (panie w wieku 25-59 lat)) i prześle kupon do WOK ma możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród (np. pobyt w hotelu, dzień spędzony ze stylistką ubioru, zabiegi Spa). Kupony Panie otrzymają wraz z zaproszeniem na bezpłatne badania profilaktyczne, które do wszystkich Pań kwalifikujących się na badania wysyła Wojewódzki Ośrodek Koordynujący.

Więcej informacji:

 • Wojewódzki Ośrodek Koordynujący
 • Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy
 • ul.Kopernika 19
 • 31-501 Kraków
 • tel. (12) 424 74 94

Kolor i tekst

Newsletter: