N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
608
719
5496
23048
23044
4608567

Rajd Rowerowy Wokół Jeziora Mucharskiego

Rajd Rowerowy Wokół Jeziora Mucharskiego

Sobotnie przedpołudnie 12 października 2019 r. miłośnicy aktywnego wypoczynku spędzili na trasie rajdu rowerowego „Wokół Jeziora Mucharskiego".

Na start!

O godzinie dziewiątej na starcie rajdu, który miał miejsce na parkingu przy kościele w Mucharzu zgłosiło się 45 dzieci i dorosłych – uczestników i wolontariuszy. Po rejestracji, zaopatrzeniu w koszulki rajdowe i plakietki można było wyruszyć w drogę. Jeszcze tylko pierwsze pamiątkowe zdjęcie i START!

Dystans 29,4 km

Trasa rajdu przebiegała następująco: Mucharz (kościół parafialny p.w. św. Wojciecha) – Świnna Poręba (z drogi krajowej nr 28 w prawo na most im. A. Gronko) – Leśniówka – Zagórze – Łękawica – Dąbrówka (obok szkoły, dalej przez przejazd kolejowy w prawo na wiadukt) – Zembrzyce (przez most na Skawie, dalej drogą krajową nr 28) – Skawce – Mucharz (harcówka w Mucharzu). Po drodze urządzono dwa postoje regeneracyjne – z sokiem, wodą i drożdżówką.

Finisz przy harcówce

Około godziny 13.00 uczestnicy rajdy zameldowali się przy harcówce w Mucharzu. Tu czekały na nich kolejne atrakcje – losowanie nagród, quiz przyrodniczo-turystyczny oraz posiłek: gorąca herbata z imbirem, kiełbaski z ogniska, owoce i słodycze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sprawności, kondycji i wspaniałej sportowej postawy!

Podziękowania

Organizatorzy serdecznie dziękują druhom z OSP w Mucharzu, dzielnicowemu mł. asp. Tobiaszowi Pamule, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej za pomoc w organizacji rajdu oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. (phm. Dorota Polan)

Organizatorem tej turystycznej imprezy była 130 Drużyna Starszoharcerska "Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego wraz z 4 Drużyną Wędrowniczą "Cztery Żywioły". Zadanie współfinansowane było ze środków Gminy Mucharz i ZHP Mucharz.

Zobacz także:

Wokół Jeziora Mucharskiego (foto R.T.A. Kadela)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Gospodarka odpadami komunalnymi

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska