N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
432
742
5384
15327
21206
4344543

Jasełka w Mucharzu 2019

Jasełka w Mucharzu 2019

Zapraszamy na jasełka "Jak to z Narodzeniem Boskim było..." - 6 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 w sali GOKiC w Mucharzu

Jak to z Narodzeniem Boskim było...

„Wbrew pozorom, niełatwo jest pokazać na scenie jasełka. A przynajmniej takie, które mogą rzeczywiście zaciekawić, a nawet zadziwić publiczność. Udaje się to tylko nielicznym, między innymi Teatrowi Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa" – zanotowała w swoim felietonie na temat jasełek pt. Jak to z Narodzeniem Boskim było... - Edyta Łepkowska, redaktorka „Kroniki Beskidzkiej".

Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy stara się żyć tradycją swoich dziadków, dlatego sięgnęli tym razem do szopek wesołych ludu z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej wydanych drukiem w 2 połowie XIX i po fragmenty jasełek w tradycyjnej dla naszej okolicy gwarze. Osią kompozycyjną jest dom na wsi, do którego przychodzą kolędnicy. Te części, w których zobaczymy Gospodarza, Gospodynię i ich córki, są najbardziej rodzime dla samych aktorów, bowiem są to fragmenty jasełek odegranych przez dziadków i rodziców aktorów Teatru przed 50-cioma laty u zbocza góry Chełm.

Nie zabraknie więc informacji o zapomnianych zwyczajach bożonarodzeniowych i zaprezentowane zostaną teksty, które zyskają swoją drugą młodość. Bo czy znane nam są wróżby wigilijne, wedle których układanie przez panny zaraz po wieczerzy wigilijnej butów aż do progu miało wyłonić tę szczęśliwą dziewczynę, która w nadchodzącym roku doczeka się zamążpójścia lub liczenie sztachet w płocie, w tym samym celu? Do elementów tradycyjnych zostały wplecione fragmenty bardziej współczesne, które ubogacają materię z przeszłości, przydając owym starym tekstom nowego charakteru. W ten sposób np. sceny u Heroda nabierają nowego, niebanalnego znaczenia.

Spektakl JAK TO Z NARODZENIEM BOSKIM BYŁO opowiada historię Bożego Narodzenia w formie wizyty kolędniczej, która zdecydowanie różni się od tych współczesnych.

Spektakl odbędzie się 6 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu.

Serdecznie zapraszamy

  • Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy
  • Stowarzyszenie Morze Możliwości

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: