N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
594
659
1686
15250
23951
4300367

Oczyszczacz dla Świnnej Poręby

Oczyszczacz dla Świnnej Poręby

28 sierpnia 2018 roku Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przekazał gminie Mucharz oczyszczacz powietrza z przeznaczeniem dla przedszkola w Świnnej Porębie.

Oczyszczacz dla Świnnej Poręby

Przekazany sprzęt to Olansi HealthCare CO Ltd. Model: K07, Marka: AirClinic Home@office o wartości 588 zł. Dotarł on do szkoły w wyniku uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego Nr 1435/18 z dnia 14 sierpnia 2018 r. w sprawie zawarcia umów pomiędzy Województwem Małopolskim a gminami z terenu województwa małopolskiego dotyczących przekazania oczyszczaczy powietrza do przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych z terenu województwa małopolskiego.

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Województwo małopolskie jako pierwsze w Polsce podjęło szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Naszym priorytetem jest wymiana starych, niskowydajnych urządzeń grzewczych w gospodarstwach domowych. Jest to jednak zadanie, które wymaga czasu, więc na efekty musimy poczekać kilka lat.
Oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób szczególnie wrażliwych, głównie dzieci. Dlatego też, podjąłem decyzję o wyposażeniu żłobków, przedszkoli i klubów malucha w urządzenia oczyszczające powietrze.
Mam nadzieję, że zastosowanie tego doraźnego rozwiązania wpłynie pozytywnie na samopoczucie i zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców Małopolski. Budowanie świadomości istnienia problemu, a także wspólne szukanie rozwiązań to zadanie, nie tylko dla samorządu, ale także dla Rodziców i Nauczycieli, dlatego też zachęcam do wspólnego kreowania postaw proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jacek Krupa
Marszałek Województwa Małopolskiego

Oczyszczacz dla Świnnej Poręby (foto R.Kadela)

Oczyszczacz dla Świnnej Poręby

 

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: