N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
606
659
1698
15262
23951
4300379

Wiosenne pobudzenie, czyli harcerze w akcji

Wiosenne pobudzenie, czyli harcerze w akcji

Słoneczna, wiosenna aura sprzyja harcerskiej aktywności. Harcerze mają okazję wykazać się na różnych polach swej działalności, oddać się służbie, wędrówce, pracy i zabawie.


W służbie Ojczyźnie

Rok 2018 to rok wielkich jubileuszy – obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i stulecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji 16 marca 2018 r. harcerze ze 130 DSTH zorganizowali Hufcowy Konkurs Historyczny, którego temat brzmiał: „Rok 1918 w Polsce i w polskim harcerstwie". Konkurs odbył się w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Drużyny harceskie z gminy Mucharz zajęły czołowe lokaty: 7 DH „Omega" pierwsze miejsce, a 125 DH „Zośka" trzecie.

13 kwietnia 2018 r. w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej harcerze wraz Hufcem Ziemi Wadowickiej ZHP oraz członkami Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Wadowice uczestniczyli w uroczystościach pod Pomnikiem Katyńskim w Wadowicach. 3 maja 2018 r. Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej pełniła wartę przy Bazylice NMP w Wadowicach oraz pod pomnikiem 12 pułku piechoty podczas uroczystych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Dbamy o rozwój duchowy
W okresie przygotowań do Świąt Wielkanocnych 25 marca 2018 r. harcerze wzięli udział w Parafialnej Drodze Krzyżowej drogami Mucharza, pełnili wartę z pochodniami na stacjach Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu budowali Grób Pański w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha BM w Mucharzu, a w Wielki Piątek pełnili wartę przy Grobie Pańskim.


Na turystycznym szlaku
W dniach 6-8 kwietnia 2018 harcerze drużyn działających na terenie gminy Mucharz uczestniczyli w trzydniowym XXXII Rajdzie Powitania Wiosny w Suchej Beskidzkiej. Wzięło w nim udział ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Mucharskie środowisko reprezentowały: 4 Drużyna Wędrownicza „Cztery Żywioły", 130 Drużyna Starszoharcerska „Stu trzydziestu z Mucharza" im. Księcia Józefa Poniatowskiego, 7 Drużyna Harcerska „Omega" i 125 Drużyna Harcerska „Zośka". Podczas rajdu harcerze przemierzyli liczącą 25 km trasę z Suchej Beskidzkiej na Przysłop, z przepięknym widokiem na pasmo Babiej Góry i Polic.


Łączymy przyjemne z pożytecznym
Jako gospodarze harcerskiej bazy w Mucharzu dbamy o porządek wokół naszej harcówki. Wykonaliśmy szereg wiosennych prac, jak plewienie, koszenie, mycie okien, a także posadziliśmy wzdłuż ogrodzenia tuje (30 sztuk). Ponieważ dbanie o harcówkę łączy się z kosztami, włączyliśmy się w hufcową akcje zarobkową „Kasy", przeprowadzoną w okresie przedświątecznym. Akcja ta uczy szacunku do pracy, gospodarności i oszczędzania. Pozyskane pieniądze przeznaczyliśmy m.in. na zakup tuj, kwiatów, ziemi, środków czyszczących i sprzętu ogrodniczego.

(tekst, foto phm. D. Polan)

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: