N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Projekt e-Mocni

Projekt e-Mocni

Rozpoczynamy realizację szkoleń z rozwoju kompetencji cyfrowych. Na pierwsze zajęcia zapraszamy mieszańców sołectw: Świnna Poręba, Koziniec i Jamnik, dnia: 21.08.2017 r. o godz. 17.00 do Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie.

Szkolenie będzie prowadzone w małym kameralnym gronie (grupa będzie liczyć od 6 do 10 osób) i zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w środy, po trzy godziny zegarowe. Planowane zakończenie kursu 05.09.2017 r. Dla uczestników przewidziało poczęstunek oraz materiały piśmiennicze. Trenerem prowadzącym szkolenie jest pani Elżbieta Sikora.

Chętnych proszę o zgłoszenia i wypełnienie załączonych dokumentów, a następnie przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Dokumentacja ta będzie również dostępna w wersji papierowej na pierwszych zajęciach.

Więcej informacji:

 


Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Mucharz do udziału w bezpłatnych szkoleniach:

 • pierwsze kroki z komputerem,
 • zwiększenia cyfrowych umiejętności w 9 obszarach e-usług, zamieszczonych w „Ramowym katalogu kompetencji cyfrowych" (Zapraszamy osoby, które dotychczas nie korzystały z możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu (np. nie robią przelewów on-line, nie załatwiają spraw urzędowych przez Internet, nie sprawdzają długości oczekiwania na przyjęcie przez lekarza-specjalistę NFZ czy nie biorą udziału w konsultacjach on-line)
 • Planowany termin rozpoczęcia szkoleń to 21 sierpień 2017 r.
 • Szkolenia będą prowadzone w godzinach popołudniowych od godz. 17.00 do 20.00 oraz w soboty, w salach komputerowych szkół podstawowych na terenie gminy Mucharz.

Proponowane Państwu szkolenia są nowym podejściem do rozwoju kompetencji cyfrowych. Będą to zajęcia praktyczne z przydatnych w życiu codziennych umiejętności. Ekspansja nowych technologii oraz rosnące możliwości ich stosowania w różnych sytuacjach życiowych sprawiają, że rozwój umiejętności cyfrowych nabiera szczególnego znaczenia. Komputery, tablety, telefony komórkowe są dziś wszechobecne a sprawne posługiwanie się nimi może ułatwić nasze życie – tak zawodowe, jak i prywatne. Zakupy, płacenie rachunków, dostęp do materiałów edukacyjnych, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki – to wszystko umożliwia internet. Aby z tego korzystać, trzeba wiedzieć, umieć i chcieć.

Chętne osoby, które ukończyły 18 lat, (szczególnie mile widziani są seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami), zapraszamy do kontaktu z Urzędem Gminy w Mucharzu.

Zapisy prowadzi i więcej informacji o projekcie udziela: Teresa Chmielarz-Bryndza od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 – 15:00 pok. nr 14, lub pod numerem tel. 33 876 14 68.

Liczba miejsc ograniczona.

Tematyka szkoleń:

 1. Praca i rozwój zawodowy
 2. Edukacja
 3. Relacje z bliskimi
 4. Realizacja zainteresowań
 5. Zdrowie
 6. Finanse
 7. Religia i potrzeby duchowe
 8. Sprawy codzienne
 9. Zaangażowanie obywatelskie

Więcej informacji:

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia (pdf)

Kolor i tekst

Newsletter: