N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
1443
663
5498
12292
26095
4441630

Ogłoszenie

Znaleziono psa na CPN w Mucharzu

W niedzielę (29.09.2019 r.) w godzinach popołudniowych na stacji CPN w Mucharzu znaleziono psa, wiek ok. 5 lat, rasa husky - prosimy o kontakt.

Znaleziono psa na CPN w Mucharzu

W niedzielę (29.09.2019 r.) w godzinach popołudniowych na stacji CPN w Mucharzu (przy drodze krajowej nr 28) znaleziono psa, wiek ok. 5 lat, rasa husky, sierść krótka biało- popielato – jasno kawowa. Na szyi miał obrożę (kolczatkę). Wcześniej był widziany w Jaroszowicach.

Jeśli ktoś rozpoznaje psa i może pomóc wrócić mu do domu lub też chciałby go zaadoptować, (w przypadku kiedy właściciel się nie znajdzie) prosimy o kontakt pod nr 33 876 14 83 wew. 18 (Urząd Gminy Mucharz Referat Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska).

 


Wałęsające się psy

W związku z rozpoczęciem się roku szkolnego oraz częstymi interwencjami mieszkańców w sprawie wałęsających się psów wypuszczonych bez kontroli przez swoich właścicieli, zwracam się z prośbą o utrzymanie posiadanych psów na uwięzi lub w odpowiednim ogrodzeniu.

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mucharz osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do zachowania bezpieczeństwa oraz środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi, ponoszą też pełna odpowiedzialność za zachowanie tych zwierząt.

Wałęsające się psy są narażone na kontakt z dzikimi zwierzętami nosicielami wścieklizny, dlatego stanowią poważne zagrożenie dla dzieci i dorosłych.

Właściciel psa, który nie zastosuje się do obowiązku sprawowania nad zwierzęciem właściwej opieki, a w szczególności pozostawi go bez nadzoru podlegać będzie karze grzywny na podstawie art. 10 ust. 2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 z późn. zm.).

    • Wójt Gminy Mucharz
    • Renata Galara

 

 

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

 Małopolska Izba Rolnicza

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: