N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
940
2472
5611
18181
27262
4527128

„Zaginął pterodaktyl” w Warszawie

„Zaginął pterodaktyl” w Warszawie

Po finałowej prezentacji projektu „Zaginął pterodaktyl” w Mucharzu czas na Warszawę! Uczniowie Gimnazjum im. J.B. Górkiewiczowej w Mucharzu – członkowie Klubu Fotograficznego „Okno” wzięli udział w wydarzeniu kulturalnym „Art Camp”.

W Służewskim Domu Kultury przed warszawską publicznością oraz przedstawicielami szkół uczestniczących w projektach Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie zaprezentowali swój najnowszy projekt – „Zaginął pterodaktyl”, realizowany w ramach zadania „Sztuka w terenie. Rezydencje artystyczne w szkole”.

Uczestniczyli również w warsztatach teatralnych, architektonicznych oraz w grze terenowej „Śladami filmowej Warszawy”.

Realizacja tego projektu to kolejny krok „Okna” w sztukę i rozwój kulturalny młodzieży z naszej gminy.

Zobacz także:

Art Camp w Warszawie (foto KF "Okno")

 


Plenerowy pokaz diaporam w Mucharzu, 24.09.2016

W sobotę 24 września 2016 r. o godz. 19.00 w harcówce w Mucharzu odbył się plenerowy pokaz diaporam z muzyką - „Zaginął pterodaktyl" autorstwa członków KF „Okno" i „Ślad czarownicy" autorstwa Radka Bułtowicza.

Klub Fotograficzny „Okno" zakończył prace nad projektem „Sztuka w terenie. Rezydencje artystyczne".

Pokaz diaporam

W sobotę 24 września 2016 r. o godz. 19.00 w harcówce w Mucharzu odbył się plenerowy pokaz diaporam z muzyką - „Zaginął pterodaktyl" autorstwa członków KF „Okno" i „Ślad czarownicy" autorstwa Radka Bułtowicza. Na pokazie gościła przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Katarzyna Grubek. Swoje fotografie z ramienia KF „Okno" zaprezentowali: Wiktoria Gajda, Ola Harbut, Agnieszka Kadela, Tomek Kadela, Wiktoria Kudzia, Karolina Kupczyk, Weronika Łapka, Natalia Targosz, Magda Wata, Basia Sala. Akompaniowała flecistka Kinga Klimowska.

O projekcie

Działania projektowe rozpoczęły się już w maju. Młodzi fotograficy brali udział w warsztatach i plenerach fotograficznych (maj, czerwiec), a w okresie wakacji fotografowali gminę Mucharz, poszukując pomysłów i inspiracji. Odnalezienie tajemniczego pterodaktyla stało się pretekstem do pokazania różnorodności i atrakcyjności gminy Mucharz, ukazania miejsc nie tylko tych dobrze znanych mieszkańcom, ale także sekretnych zakamarków, okolic trudno dostępnych czy dawno nieodwiedzanych.

Z Pterodaktylem do Warszawy

Pokaz stanowił podsumowanie działań młodzieży ze sztuką we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Artystą - rezydentem, który czuwał nad projektem jest Radek Bułtowicz z Lublina. Mucharskie fotografie zaprezentowane będą także 14-15.10.2016 w Warszawie podczas Art Campu – wydarzenia kulturalnego z udziałem nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury, artystów i uczniów. (D.Polan)

Zobacz także:

Zaginął pterodaktyl i Ślad czarownicy (foto KF "Okno")

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Ekointerwencja

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: