N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Warto zobaczyć

GOKiC Mucharz - oferta

100 lat niepodległości

Kapliczki Gminy Mucharz

Jezioro Mucharskie

Moja Siatkowka

Klub Fotograficzny Okno

LKS Spartak Skawce

Wirtualny spacer wokół zbiornika Świnna Poręba

Odwiedziny

Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Wszystkich
27
957
2416
17942
43026
4256523

11 Turniej Wsi wygrał Koziniec

11 Turniej Wsi Gminy Mucharz

W Skawcach odbył się cieszący wielkim powodzeniem XI Turniej Wsi Gminy Mucharz, zorganizowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nawet kilkunastominutowa ulewa nie zdołała przeszkodzić w dobrej zabawie.

Czterogodzinna, rodzinna impreza przeplatana była konkurencjami dla dzieci, radnych, sołtysów, strażaków i rodzin (min. rzut wałkiem, biegi z przeszkodami, quiz z wiedzy o gminie dla radnych, liczenie pieniędzy na czas, rzut piłką lekarską, zbieranie warzyw, dobijanie gwoździa, rajd na hulajnodze, dziecięca sztafeta i wiele innych).

Jury w składzie: Anna Fila, Justyna Potoczny, Anna Molendowicz i Jadwiga Gałuszka dzięki szesnastu konkurencjom turniejowym wyłoniło zwycięzców: I miejsce Koziniec, II miejsce Świnna Poręba, III miejsce Skawce, IV miejsce Mucharz, V miejsce Jaszczurowa, VI miejsce Jamnik. Dodać należy, że różnice w punktacji były bardzo niewielkie i do końca turnieju nie było pewne, która wioska zwycięży. Nagrody dla sołectw ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mucharzu, promując w ten sposób zdrowy i aktywny tryb życia. Współorganizatorem turnieju było w tym roku sołectwo Skawce, a imprezę prowadziła p. Anna Fila. Komisja kieruje także słowa podziękowania za pomoc w organizacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Mucharza.

Na skawieckim stadionie zebrało się około 300 mieszkańców gminy, zawodnicy, ich rodziny oraz goście. Po Dniach Ziemi Mucharskiej Turniej Wsi jest największą gminną imprezą plenerową. (RK)

11 Turniej Wsi (foto R. Kadela)

 

 

 

Kolor i tekst

Warto zobaczyć

RODO

Sesja rady gminy

Ogłoszenie spoza Gminy Mucharz

Rodzina 500+

System Informacji Przestrzennej

Miejscowy Plan Zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami komunalnymi

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Zespół Administracyjny Szkół

Gminy Partnerskie

Projekty Granty

Sprawdź - jak załatwić sprawę

Dziennik ustaw

powiat live 2013

Witryna wiejska

Newsletter: