N 49O 48' 28,1'' / E 19O 33' 54,5''

Ogłoszenie Urzędu Skarbowego

Ogłoszenie Urzędu Skarbowego

Urząd Skarbowy w Wadowicach w dniu 2 maja 2017 r. będzie czynny tylko w zakresie obsługi podatników chcących złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT. Pracownicy urzędu skarbowego będą dyżurować na sali obsługi w godz. od 7:15 do 18:00. Punkt kasowy w urzędzie również będzie czynny.

Informujemy, że 2 maja 2017 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej, co wynika z zarządzenia nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. W zamian wszystkie urzędy będą otwarte w sobotę 13 maja 2017 r. Zmiany w czasie pracy obejmują całą administrację rządową (ministerstwa i urzędy centralne) oraz terenową (m.in. urzędy wojewódzkie, administracja skarbowa, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne).

Więcej informacji na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 


Dzień Otwarty 8 kwietnia

Urząd Skarbowy w Wadowicach zaprasza na Dzień Otwarty. Już w najbliższą sobotę 8 kwietnia, urzędnicy będą czekać na podatników, by pomóc im wypełnić i wysłać PIT przez system e Deklaracje lub udzielić informacji o ulgach i odliczeniach.

Złóż PIT w sobotę

Termin rozliczenia rocznego zeznania podatkowego mija w tym roku we wtorek 2 maja, jednak nie warto czekać z rozliczeniem do końca tego okresu. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć lub wysłać deklarację podatkową przez Internet, mogą odwiedzić Urząd Skarbowy w Wadowicach w sobotę 8 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00.
Dzień Otwarty to również znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej i wyjaśnienia wątpliwości związanych z rozliczeniem. W urzędach przygotowane będą dodatkowe punkty informacyjne, a odwiedzający będą mieli do dyspozycji broszury informacyjne na temat zasad obliczania podatku czy przysługujących ulg. W urzędzie przeprowadzone będzie również szkolenia dotyczące przesyłaniaz PIT przez internet.
W tym roku tylko wybrane urzędy otwierają swoje drzwi w sobotę. Lista małopolskich urzędów skarbowych, które organizują Dzień Otwarty jest dostępna na stronie Izby Administracji Skarbowej w Krakowie: www.malopolskie.kas.gov.pl


Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.

Rozpoczynamy akcję „Szybki PIT"

Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

  • 24 i 25 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w Krakowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet,
  • w urzędach jest dostępne specjalne stanowisko komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową (przy pomocy pracownika Urzędu),
  • uruchomiona została specjalna infolinia, pod numerem której (tel. 33 872 39 81) pracownicy Urzędu udzielają wszystkich informacji i wyjaśnień dot. rozliczania podatku dochodowego za 2016 r.,
  • 8 kwietnia zapraszamy na dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym w Wadowicach (w godz. 9.00-13.00 otwarta będzie sala obsługi, przyjmowane zeznania, udzielana informacja, można będzie złożyć zeznanie podatkowe drogą elektroniczną, przeprowadzone będzie szkolenie dot. wypełniania PIT przez Internet)
  • 27 i 28 kwietnia oraz 2 maja, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe w woj. małopolskim będą pracować dłużej (do godz. 18),
  • urzędy skarbowy prowadził bezpłatne szkolenia dla podatników dotyczące rozliczeń PIT – terminy: każda środa tygodnia do końca kwietnia 2017 o godz. 10.00 – 22 oraz 29 marca, 5, 12, 19, 26 kwietnia oraz dodatkowo w dzień otwarty 8 kwietnia
  • na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych
  • Urząd organizuje akcję zbierania zeznań podatkowych w wyznaczonych punktach powiatu: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej (27 marca w godz. 8.00-14.00) oraz Urząd Miasta w Andrychowie (22, 29 marca i 5 kwietnia w godz. 8.00-14.00)

Strona kampanii (link otwiera nowe okno w innym serwisie) zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych.

Z kolei na Portalu Podatkowym http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp (link otwiera nowe okno w innym serwisie) wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Mogą również zadać pytanie dotyczące swojego zeznania podatkowego.

Akcja będzie też obecna na Facebooku (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Przypominamy, że w 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.
Wszystkie informacje o akcji „Szybki PIT" będą dostępne również na stronie: www.malopolskie.kas.gov.pl

Kolor i tekst

Newsletter: